banner461
banner195

Şoför Esnafına Kış Lastiği Uyarısı

Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yolcu ve yük taşımacılığı yapan esnafların yanında ticari araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğunun 01 Aralık 2013 tarihinden itibaren başladığını, esnafın bu konuda idare yaptırımlara maruz kalmaması için belirlenen şartlara uymaları gerektiğini belirtti.

Şoför Esnafına Kış Lastiği Uyarısı
11 Aralık 2013 Çarşamba 11:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yolcu ve yük taşımacılığı yapan esnafların yanında ticari araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğunun 01 Aralık 2013 tarihinden itibaren başladığını, esnafın bu konuda idare yaptırımlara maruz kalmaması için belirlenen şartlara uymaları gerektiğini belirtti.

Söz konusu genelgenin 01 Nisan 2013 tarihine kadar geçerli olacağına değinen Nevşehnir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, “Bilindiği üzere resmi gazetede yayımlanan Araçların Yüklenmesine ilişkin ölçü ve usuller ile tartı ve boyut ölçüm hakkında yönetmeliğin ilgili maddesi gereğince yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlara her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu genelgeye göre; Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerin, Kamyonet, minibüs ve A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastikleri ile yarı römork ve römorkların firenleme tertibatı bulunan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunludur. Ayrıca, belirtilen bu dört aylık dönem içerisinde kış lastiği kullanımı illerin hava sıcaklıklarına göre Valiliklerce belirlenecektir. Yolcu ve eşya taşımacılığında kullanılan araçlara kış lastiği kullanma şartı geneldeki usul ve esaslar doğrultusunda 1 Aralık itibari ile uygulanmaya başlanmıştır. Esnafımızın idari yaptırımlara maruz kalmaması için konuyla ilgili hassasiyet içerisinde bulunmalarını istiyoruz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.