banner461
banner195

Soma da Provokatörler Resmi Araçlara Zarar Verdiler

Soma Devlet Hastanesi önünde toplanan 2 bin civarında bir grup resmi araçlara zarar verdi.

Soma da Provokatörler Resmi Araçlara Zarar Verdiler
14 Mayıs 2014 Çarşamba 22:58

banner143
banner134

 Manisa Soma’daki maden faciasının ardında gergin bekleyiş sürerken, yaklaşık 2 bin kişilik bir grup Soma Devlet hastanesi önüne gelerek sloganlar atarak, güvenlik barikatını aşmaya çalıştı. Bu esnada bir grup genç de başbakanlığa ait resmi araçların önünü kesti. Ellerinde taş, pet şişe ve sopalarla saldıran grup araçların camlarını kırarak, ağır hasar meydana getirdiler. Polisin giremediği bölgeye giren bir polis memuru olayları engellemeye çalışırken, son anda grubun elinde linç edilmekten kurtuldu. Grup, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı binasının da camlarını kırdı.

Emniyet güçleri hastane önünde toma ile önlemlerini sıkılaştırırken, kalabalık hastanenin çevresinde ayrı ayrı gruplar halinde bekliyor. Bölgede gergin bekleyiş sürüyor.

Böylesi bir günde insanlar acılarını yaşarken Twitter'daki malum çevreler yine boş durmadı. Attıkları mesajlarla insanları tahrik etmeye çalıştılar.

Manisa’nın Soma ilçesinden gelen kara haber Türkiye'yi yasa boğarken, dün gece paralel çevreler, maden işçilerinin ölümünü de siyaset malzemesi yaptı. Ölümleri bile gözü dönmüşçesine kullanan bu çevreler, kirli yüzlerini bir kez daha gösterdi.

Bu çevrelerin başını Emre Uslu, Hasan Cemal, Ece Temelkuran, Mehmet Baransu ve Tuncay Opçin çekti.

Baransu gece boyunca attığı twitlerde gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu., Opçin “Şimdi siyaset yapma zamanı” deyip ölü bedenlerden siyaset yaptıklarını itiraf etti, Uslu ise iktidarı istifaya çağırdı. Atılan bu mesajlara sosyal medyada büyük tepki yağdı.

İşte tepki çeken o mesajlardan bazıları...

Soma'daki maden faciasından sonra sosyal medyada paralel çevrelerce toplumu tahrik eden mesajlar atıldı.

Böylesi bir günde insanlar acılarını yaşarken Twitter'daki malum çevreler yine boş durmadı. Attıkları mesajlarla insanları tahrik etmeye çalıştılar.

Manisa’nın Soma ilçesinden gelen kara haber Türkiye'yi yasa boğarken, dün gece paralel çevreler, maden işçilerinin ölümünü de siyaset malzemesi yaptı. Ölümleri bile gözü dönmüşçesine kullanan bu çevreler, kirli yüzlerini bir kez daha gösterdi.
 
Gezi olayları, 17 ve 25 Aralık operasyonlarında toplumu tahrik ederek sokağa dökmeye çalışan ve asıl amaçlarının iktidarı demokrasi dışı yollarla devirmek olduğu anlaşılan bu çevreler, 205 işçimizin öldüğü ve Türkiye'nin yasa büründüğü bu acılı günü bile fırsat bildiler. Provokatörler sosyal medya üzerinden adeta içindeki kini kustu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
albay - 4 yıl önce
Yaziklar olsun.dua edecegimize bu turlu işlerle uğraşıyoruz ya helal olsun bize.inşallah gezi parki olaylarina cevirmezler bu isi.Provakasyona gelmeyelim...
Avatar
MADENİ BULDULAR YA - 4 yıl önce
bunlar,ülkemin yüz karası insanları.her türlü şeref ve haysiyet gibi kavramlarını yüreklerinde barındırmayı kendi siyasi düşüncelerine aykırı bir değer olarak gördükleri için o acıları anlamalarını düşünen bir insan asla bekleyemez. soma da gerçek madenlerini buldular.yakma yıkma talan bunların ana cofrafik bölgeleridir.bu coğrafyaya helal gelmesini asla istemezler.bir güne bir gün o maden işçilerinin yaşadığını yaşamayan ama istanbuldaki dublesk dairelerinden ancak kendi düşüncelerine maden taşınan olaylarla ortaya çıkarlar.
Avatar
Ülkü Aslan - 4 yıl önce
unutmayınki soma belediyesi ak partilidir. somadaki vatandaş ak partinin seçmenidir. eğer o seçmen başbakanın aracına saldırıyorsa oturup düşünme zamanıdır. akılları başa alma zamanıdır. bu olaydan siyaset yapan ucuz siyaset yapmış olur. burada yapılması gereken siyaset değil, sorgulamaktır. o kömürü devlet kullanıyordu. seçimde dağıtacaktı falan filan bu değil dert. devlet nerede kullanırsa kullansın. sorulacak soru şudur; neden yeteri kadar denetleme yapılmadı. neden bir kaç hafta önce meclise gönderilen bu maden ocağıyla ilgili soru önergesi sümen altı edildi? soma holdingin akp ile yakınlığı nedir? i̇şletme müdürünün manisadan 1. sıradan il genel meclisi üyesi olmasının, bu ocaktaki denetimlerin yapılmamasında payı var mıdır? sorulması gereken bunlardır ey halkım. yoksa yandaşa vermiş o ucuza kömür çıkarmış devlette seçimde kullanmış falan değil konu. onun hesabını elbet birgün vereceklerdir o ayrı bir konu ancak burada insan canından siyaset yapmadan sorgulamak gerekir rejimi.
Avatar
yayınla korkma - 4 yıl önce
Parelelin itleri baransu ve uslu hesabını vereceksiz gariban madencinin ölüsünü kuyruk acınıza alet etmen haysiyetsizler