banner461
banner195

Son 20 Yılda Sadece 3 Balon Kazası Yaşandı

Kapadokya'da Son 20 Yılda Sadece 3 Balon Kazası Yaşandığı belirtildi.

Son 20 Yılda Sadece 3 Balon Kazası Yaşandı
17 Aralık 2014 Çarşamba 17:39

banner143
banner134
Sıcak hava balonculuğunun dünyadaki önemli merkezleri arasında bulunan Kapadokya'da, 18 yılda sadece üç kaza meydana geldi. Bu kazalarda son 20 yıl içinde toplamda 5 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi yaralandı.

Bölgemizde 1994 yılından beri gerçekleştirilen balon turlarında bugüne kadar 3 ölümlü kaza meydana geldi. Bölgedeki ilk balon kazası 2009 yılında yaşandı. Avanos ilçesine bağlı Zelve Ören Yeri yakınlarında iki sıcak hava balonunun havada çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 İngiliz turist hayatını kaybetmiş 10 turist ise yaralanmıştı.


Bölgedeki ikinci kaza ise geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaşandı. Göreme beldesi yakınlarında yine iki ayrı balonun birbirlerine çarpması ile meydana gelen kazada 3 Brezilyalı turist hayatını kaybetmiş, 22 turist ise yaralanmıştı.

Bu gün sert iniş nedeniyle meydana gelen son balon kazasında ise; merkeze bağlı Göreme Beldesi Karadağ mevkisinde ters rüzgar nedeniyle sert iniş yapan 2 sıcak hava balonundan birinde 23 yaşındaki Çinli bir kadın turist hayatını kaybetti. Kazada 11 kişi ise yaralandılar.

Açıkcası Turizm alanında Deniz ve tatil keyfi için Sahillere gelen yabancı turistlerin boğularak ölme sayısından Balon kazasıyla hayatını kaybedenlerin sayısı çok çok aşağılarda. Elbetteki Uçakla yada araçla karayolunda giderken bile mutlaka kaza riski bulunuyor. Ayrıca Dünya nın her yerinde ne yazıki bu tür muhtelif kazalar yaşanabiliyor. Son olarak kazada hayatını kaybeden kişiye Allahtan rahmet diliyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Balon, gezisi için binen kişi zaten riski göz önüne alıyor .Kuş sürüsü bile düşürmeye yetiyor sanırım koca balonu
Avatar
Air Balloon Tour - 3 yıl önce
Ne riski ne kuş sürüsü ne düşmesi vatandaş, ne zaman düşmüş balon
uçak motoru mu bu kuş sürüsü zarar verecek, 18 yılda 3 kaza olmuş hala risk diyorsunuz.
Avatar
antibalon - 3 yıl önce
sadece üç kişi derken? portakal muamelesi yapmayın insanlara