banner461
banner195

Son 5 Gün

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde seçmen listeleri askıya çıkarıldı. Seçmenlerin askıda bulunan listeleri kontrol edebilmeleri için süre azalıyor.

Son 5 Gün
17 Ocak 2014 Cuma 22:13

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde seçmen listeleri askıya çıkarıldı. Seçmenlerin askıda bulunan listeleri kontrol edebilmeleri için süre azalıyor.

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, “30 Mart yerel seçiminde oy kullanmak isteyen Vatandaşlarımız muhtarlıklardaki listede isimlerinin olup olmadığını doğru kontrol etmelidir. Listede ismi olmayan vatandaşlar gerekli süre içerisinde bazı işlemleri gerçekleştirmemeleri durumunda maalesef 30 Mart yerel seçimlerinde oy kullanma şansını kaybedecekler” diye konuştu. 
30 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak vatandaşların seçmen kütüklerinde isimlerinin olup olmadığının belirlenmesi amacıyla bu listelerin askıya çıkartıldığını söyleyen Altınışık, bu listede ismi bulunmayan vatandaşların mutlaka bağlı bulundukları nüfus müdürlüklerine gidip hanede oturduklarını belgeleyen su, elektrik, telefon faturası veya kira sözleşmesini ibraz etmeleri gerektiğini belirtti.  

Vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerinde kendilerini kütüğe kaydettirmelerinden sonra alacakları belgeyi ilçe seçim kurullarına götürmeleri durumunda listeye isimlerinin kaydedilmiş olacağını ifade eden Altınışık, 23 Ocak tarihine kadar listede ismi olmayanların seçimde demokratik haklarını kullanabilmeleri için yapılan uyarılara dikkat etmelerini istedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Son 5 Gün

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.