banner461
banner195

Son Teravih, Son Sahur, Son iftar ! Elveda Ey Şehr'i Ramazan

Tüm islam alemi ile birlikte ilimiz , Nevşehir'de son teravih namazı kılındı. Ramazan ayının son sahuruna bu akşam kalkıyoruz. Son iftarı ise 4 Temmuz Pazartesi (Yarın) yapacağız.

Son Teravih, Son Sahur, Son iftar ! Elveda Ey Şehr'i Ramazan
04 Temmuz 2016 Pazartesi 00:45

banner143
banner134
Nevşehir'de ramazanın son teravih namazını kılmak için vatandaşlar camileri doldurdu. Kurşunlu, Alibey ve Bekirefendi başta olmak üzere kentteki camilere akın eden vatandaşlar, ramazanın son teravih namazı için saf tuttu.

Nevşehirde Camileri dolduran Müslümanlar, bu yılın son teravih namazını eda etmenin huzurunu yaşadı.


Son Sahur

Ramazan ayının son sahuruna bu akşam kalkıyoruz. Son iftarı ise 4 Temmuz Pazartesi (Yarın) yapacağız.

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayı’ nın son Sahurunu bu akşam yapacağız.  İlk sahuru ise 5 Haziran Pazar günü yapmıştık.

29 Gün boyunca oruca kalktığımız Sahurun sonuncusunu 3 Temmuz Pazar bugün yapacağız.  Nevşehir için İmsak vakti ise Saat:03.24.

Son iftar
Yine 29 günlük süren Ramazan Orucu’ nda son iftarı idrak etmenin hüznünü yaşayacağız. Bilindiği gibi Nevşehirde ilk iftar 6 Haziran Pazartesi günü Saat: 20.11’ de yapılmıştı.

Nevşehir'de Son iftar ise 4 Temmuz Pazartesi Saat: 20.17’ de gerçekleşecek.

Elveda Ey Şehr'i Ramazan


Ramazan ayının kalan tek orucunu tutmak için bugün Son Sahuru da Yaptık. Allah Bir Dahaki Ramazan-ı Şerife Ulaşmaya Nasip Etsin... Dualalrımımz kabul olsun Herkese Hayırlı Huzurlu ve Mutlu Bayramlar...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.