banner461
banner195

Sözde Demokratikleşme paketini protesto ediyoruz

Türk Emekli Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz Soysaldı Demokratikleşme paketi hakkında yazılı bir basın açıklaması düzenledi...

Sözde Demokratikleşme paketini protesto ediyoruz
01 Ekim 2013 Salı 16:12

banner143
banner134

 SÖZDE DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNİ PROTESTO EDİYORUZ.

 

Türk Emekli Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz SOYSALDI’nın Demokratikleşme paketi hakkında yaptığı basın açıklamasıdır.

 

Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan sözde demokrasi paketini protesto ediyoruz. Bu paketle, 30 yıl boyunca beşikteki bebekten, 80 yaşındaki ninelere, dedelere kadar katletmekten çekinmeyen, on binlerce askerimizi şehit eden, eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebi, özel okullarda hayat bulmakta, bölücülerin iki dilli toplum hayali, Hükümet eliyle gerçekleştirilmektedir.

 

Bu yolla ana dilde eğitim, terör örgütünün müktesebatına geçirilmekte, milletimizin arasındaki iletişim koparılmakta, ileride resmi eğitim kurumlarında da ana dilde eğitimin önü açılmaktadır. Bu paketle, Türkçe katledilmekte, dilimizde kullanılmayan x, w, q gibi harflerin zamanla alfabemize eklenmesine zemin hazırlanarak, PKK’nın bir talebi daha hayat bulmaktadır. Bu paketle, Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz “Türklük” yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan “Öğrenci Andı” kaldırılmakta, “Ne mutlu ki Türküm” diyenlere pranga vurulmaktadır.

 

Bu paketle, Tüm milletimizin yasağın kaldırılması yönünde hem fikir olduğu ve hemen uygulamaya geçilmesi mümkün olan, kadınlarımızın inançlarının bir gereği olarak örtündüğü başörtüsü konusu, PKK’nın kirli talepleri ile aynı potada değerlendirilerek siyasi emellere alet edilmektedir. Bu paketle, Terör örgütünün talepleri 76 milyonun taleplerine tercih edilmekte, bebek katilleriyle yapılan pazarlıklarda verilen sözler, tüm milletimizin arzusuymuş gibi gösterilmektedir. 11 yıllık iktidarı boyunca ötekileştirmeyi genel kural haline getiren, ayrışmayı alabildiğine körükleyen, kendinden olmayanı yok etmeyi mübah sayan, bitaraf olanın bertaraf edilmesini salık veren anlayışın, demokrasi algısının da terör örgütünün taleplerini dikkate almaktan öteye gitmediğini Türk milleti olarak bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz.

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Emekli Sen Nevşehir İl Temsilciliği olarak, Türklüğe saldırıda sınır tanımayan, Türkçenin ölüm fermanını imzalayan, Andımızı kaldıran ve terör örgütünün taleplerinin üzerini başörtüsüyle kapatmaya çalışan bu çarpık anlayışı protesto ediyoruz. 

 

 

                                                                                              Yavuz SOYSALDI

                                                                                              Türk Emekli Sen

                                                                                              Nevşehir İl Temsilcisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halk - 5 yıl önce
yavuz bey çok doğru konuştunuz tebrikler
Avatar
NİVŞEERLİ - 5 yıl önce
pkk nın talebi olması kürt halkının talebi olmadığını göstermez.. ırkçılık kokan mesnetsiz yzı dizisinden başka birşey değil bu açıklama.. yıllardır ötekileştirme yapıldığı için alevi sunni kürt türk kavgası yapılıyor. bu tip paketler sayesinde ülke daha yaşanabilir bir ülke olacak siz inanmasanızda. inanan milyonlaer akpartiye oy verecek.. sizin zihniyetinizide gördük . zor bela 3 kasımda seçim kararı alaraktan kurrtardınız kendinizi halkın elinden..