banner461
banner195

Şubat’ta Hizmette

Nevşehir de bulunan sayısı bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

 Şubat’ta Hizmette
13 Ocak 2015 Salı 14:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İlimizde bulunan sayısı bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

İleriki süreçte bölge müdürlüğünün başka bir ile kaydırılmasının da önüne geçilmesi anlamına gelen Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasında Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Geçtiğimiz yıl Mart ayı içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında, Nevşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapıldı.

Nevşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği alan üzerinde TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatına başlandı. Hizmet binasında idari ve sosyal mekanların yanı sıra 120 ve 250 kişilik konferans salonu ile TÜİK' in bilgi işlem yedekleme merkezi de modern hizmet binasında hizmete kazandırıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.