banner461
banner195

Süresiz Nöbet Tutmama Kararı Alındı

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada süresiz nöbet tutmama kararının alındığı bildirildi.

 Süresiz Nöbet Tutmama Kararı Alındı
17 Şubat 2015 Salı 16:22

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığından yapılan açıklamada süresiz nöbet tutmama kararının alındığı bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Öğretmenlerimize okullarda tuttukları nöbet görevi karşılığında Milli Eğitim Bakanlığınca hiçbir ödeme yapılmamasının öğretmenler açısından infiale sebebiyet vermiş olmasından dolayı, Merkez Yönetim Kurulumuz 21.01.2015 tarih ve 07 nolu kararı ile 2014-2015 öğretim yılı II. Döneminden itibaren MEB’e bağlı tüm okul ve kurumlarda her ayın ilk haftasında “Nöbet Tutmama” eylem kararı almıştı. cak, alınan karar doğrultusunda üyelerimizce nöbet tutmama eylemine katılımlar gerçekleştirildikten sonra bazı illerde okul müdürlüklerince eyleme katılmak isteyen sendikamız üyelerine her ayın ilk haftasında nöbet görevi verilmeyip daha sonraki haftalar için birden fazla nöbet görevinin verildiği; yine bazı okul müdürlerince de eyleme katılmak isteyen öğretmenlerin nöbet günlerinin, öğretmenin dersinin olmadığı günlere verildiği bilgisi Genel Merkezimize ulaştığı için; 13.02.2015 tarih ve 20 sayılı karar ile; 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren 2014-2015 öğretim yılı sonuna kadar süresiz “Nöbet Tutmama” eylem kararı alınmıştır” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.