banner461
banner195

Suriyeli dilenciler kampa gönderildi

Kayseri Valiliği, dilencilik yaparak vatandaşlara rahatsızlık veren Suriye uyruklu toplam 34 kişinin daha Osmaniye’deki barınma merkezine gönderildiğini duyurdu. Böylece, Kayseri’den barınma merkezlerine gönderilen Suriyeli sayısı 419’a ulaştı.

Suriyeli dilenciler kampa gönderildi
04 Aralık 2015 Cuma 21:21

banner143
banner134
Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılı içerisinde uygulamaya konulan 'Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim' projesi kapsamında dilencilikle mücadelenin etkin bir şekilde yürütüldüğü belirtilerek, dilenciliği meslek edinmiş, vatandaşların duygularını kullanmak suretiyle hem çevreyi rahatsız eden hem de kamu huzur ve güvenliğine tehdit oluşturan kişilerin tespit edilerek, haklarında gerekli işlemlerin yapıldığı kaydedildi.
 
Açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nce yapılan gerekli işlemlerinin ardından 34 Suriye uyruklu şahıs, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile koordineli şekilde Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde bulunan barınma merkezine gönderilmiştir. Böylece, daha önce aynı gerekçelerle barınma merkezlerine gönderilen Suriyelilerin sayısı 419’a ulaşmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.