banner461
banner195

Suvermez’de Jeotermal Alan Kiraya Verilecek

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesinde bulunan Jeotermal alan önümüzdeki günlerde düzenlenecek ihale ile kiraya verilecek. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 6 jeotermal alanını arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı.

Suvermez’de Jeotermal Alan Kiraya Verilecek
14 Ekim 2013 Pazartesi 12:07

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesinde bulunan Jeotermal alan önümüzdeki günlerde düzenlenecek ihale ile kiraya verilecek. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, 6 jeotermal alanını arama ruhsatı verilmesi amacıyla ihaleye çıkardı.
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün, ruhsatlı jeotermal alan ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, Ankara, Hatay ve Nevşehir'de bulunan jeotermal alanları ihale edecek. Ankara Ayaş-Pınarkaya-Başbereket ve Çamlıdere-Meşeler-Tatlak ilçesi ile Hatay'ın Kırıkhan-Kamberlikaya, Kumlu-Akpınar, Merkez-Alaattin ve Merkez-Mücahitler-Tahtaköprü ilçesinde bulunan jeotermal alanlar ile Nevşehir'in Derinkuyu-Suvermez ilçesinde ihale edilecek alanlar için geçici teminat bedelleri 20 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişecek. İhale dokümanı ise MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülecek. İhale dosyaları 200 TL karşılığında aynı adresten temin edilebilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.