banner461
banner195

Taner Yıldız'dan elektrik kesintisi açıklaması

Elektrik kesintisine yönelik açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Operasyonel hata mı yoksa siber saldırı mı araştırılıyor" dedi.

Taner Yıldız'dan elektrik kesintisi açıklaması
31 Mart 2015 Salı 16:25

banner143
banner134

 Türkiye'nin büyük bir kısmını etkileyen elektrik kesintisine ilişkin bir açıklama da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.

Gazetecilere açıklama yapan Yıldız'a Başbakan Davutoğlu'nun "Terör dahil her ihtimal araştırılıyor" açıklaması soruldu.

Sosyal medyada 'kedi göndermeli' elektrik paylaşımları

Davutoğlu'nun açıklamayı bir soru üzerine yaptığını belirten Yıldız şunları söyledi:

"Bir soru üzerine sayın başbakanımız bu cevabı vermiş bulunuyor. Bu az mı çok mu ihtimal bunu söyleyemem? Operasyonel hata mı yoksa siber saldırı mı takipteyiz.

Bunların her birini anlık takip ediyoruz. Şu anda aslolan istemediğimiz durumdan hızlıca kurtulmak. Sebebi ile ilgili açıklama yapmak şu anda doğru olmaz."

Şu anda Ankara'da TBMM'de dahil olmak üzere büyük bir kesime elektrik verilmeye başlandığını belirten Yıldız, "Farklı sebepleri olabilir. Bizmi için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve bütün illerimize elektrik vermek" diye konuştu.

Yıldız, arızanın meydana geldiği saat olarak açıklanan 10.36'nın arzın fazla talebin az olduğu bir dönem olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

"Enerji yetersizliği söz konusu değil. İletim hatlarından kaynaklanıyor olabilir. Nedenini arkadaşlarımla sıcağı sıcağına takip ediyorum. Bu kadar geniş bir alanda bir kesinti yaşanmamıştı. Çok uzun sürmemesini temenni ediyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kurt canli - 3 yıl önce
60 yasindayim. Boyle utanc verici bir rezaleti hic yasamadik. Hic kimsenin istifa gibi bir dusuncesi de yok! Masallah cok piskinler. Ama milletime boylesi yakisir dogrusu! Alan da veren de memnun!
Avatar
Objektif Bakış - 3 yıl önce
elekti̇ri̇ği̇n neden kesi̇ldi̇ği̇ni̇ bakan dahi̇ bi̇lmi̇yor tebri̇k ederi̇m si̇zi̇ ve kabi̇neni̇zi̇
Avatar
Misafir - 3 yıl önce
Neden istifa etsin ki sen kimsin ki seni dinlesin bu hukumete dua et