banner461
banner195

Taşımalı Sistemde Sorun Var

Nevşehir genelinde başta özürlü öğrencilerin taşınması olmak üzere İl geneli taşımalı öğrenci taşıyan şirketler üç aydır ücretlerini alamıyor.

Taşımalı Sistemde Sorun Var
04 Aralık 2013 Çarşamba 18:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir genelinde başta özürlü öğrencilerin taşınması olmak üzere  İl geneli taşımalı öğrenci taşıyan şirketler üç aydır ücretlerini alamıyor.

Bir kısım şirket şoförleri üç aydır Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci taşımaları ile ilgili paramızı ödemiyor, bizler başta mazot olmak üzere, servislerimizde ki görevlilerinin maaşlarını ödeyemiyoruz mağduruz derken, bu sorunlarının çözümü noktasında Türk Eğitimsen Nevşehir Şubesinden destek istemekle beraber, konuya el atmalarını istedi.
Mağdur şirket şoförlerinin Türk Eğitimsen Nevşehir şubesini ziyaret etmesi ile beraber konudan haberdar olan şube Başkanı Mustafa Uğur, başta Nevşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüştü. 
İlgili firma ve servis araçları için ödenek gelmesinde gecikme olduğu bildirilirken, aynı günün mesai bitiminde Özürlü öğrenci taşıma ücretlerinin ve taşımalı öğrencilere verilen yemek ücretlerinin geldiği, diğer Ortaokul öğrenci taşıma servis ücretleri için çalışmalarının devam ettiği bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.