banner461
banner195

Taşınmazın Açık Artırma İlanı

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Açık Artırma İlanı
15 Ocak 2015 Perşembe 14:29

banner143
banner134
 T.C. NEVŞEHİR
T.C. NEVŞEHİR
2. İCRA DAİRESİ 
2014/1750 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 
1 NO LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Merkez İlçe, 178 Ada No, 2 Parsel No, TEPEÖNÜ Mahalle/Mevkii, ÖZYAYLA Köyü, NEVŞEHİR İLİ MERKEZ İLÇE ÖZYAYLA KÖYÜ TEPEÖNÜ MEVKİİ 178 ADA 2 PARSEL NO TAPU KAYITLARINDA BULUNAN 24.956,39 METREKARE YÜZÖLÇÜMLÜ KUMLU TINLI SULAK TARIM ARAZİSİ OLUP %3 EĞİMLİ HALEN TARLA OLARAK KULLANILAN YÖREDE YETİŞTİRİLEN HUBUBAT-ÇEKİRDEKÇİLİK KABAK MÜNAVEBELİ EKİMİ YAPILABİLİR BU  TARLA ÜZERİNDE 1 KATLI YIĞMA KARGİR TAŞIYICI SİSTEMLİ BETONARME TERAS ÇATILI SOBA İLE ISITILAN KAPI VE PENCERELERİ DEMİR DOĞRAMALI PENCERELERİ DEMİR KORKULUKLU ZEMİNİ ŞAP KAPLAMALI DUVARLARI KİREÇ BADANALI 1B YAPI SINIFLI %20 YIPRANMA ORANLI 90,00 METREKARE İNŞAAT ALANLI BİR TARLA EVİ BULUNMAKTADİR.
TARLA EVİNE BİTİŞİK KONUMDAKİ SULAMA HAVUZU İSE 105,00 METREKARE İNŞAAT ALANLI DERİNLİĞİ 1,30 MT.ÇEVRE DUVAR KALINLIĞI 50 CM TABAN VE DUVAR İÇ YÜZEYLERİ ŞAP KAPLAMALI i A YAPI SINIFLI %20 YIPRANMA ORANLIDIR.
BU TARLA ÜZERİNDE İKİ ADET SONDAJ KUYUSU 1 ADET ELEKTRİK DİREĞİ BULUNMAKTADIR, 
imar Durumu 
Kıymeti : 66.855,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü: 20/02/2015 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2015 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: NEVŞEHİR ADALET SARAYI POLİS NOKTASI ARKASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatmı kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1750 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİKm.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
B:6641 www.bik.gov.tr
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YAşar - 3 yıl önce
Aglayanın malı gülene yaramaz ona göre gidelim arkadaşlar