banner461
banner195

Tayvan Temsilciliği Ürgüp'te Park Yaptıracak

Bazı temaslar için Kayseri'ye gelen Büyükelçi Cheng, Ürgüp'e özellikle uğrayarak Tayvanlıları temsil edecek bir park yaptırmak istediğini Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'a bildirdi.

Tayvan Temsilciliği Ürgüp'te Park Yaptıracak
25 Ocak 2016 Pazartesi 16:19

banner143
banner134
 Tayvan'ın Ankara Büyükelçisi Yaser Tai-hsiang Cheng,Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın oğlunun düğününe ve Kayseri Ticaret Odasının 120. yılı kutlamalarına katılmak üzere geldiği Kayseri'den Ürgüp'e gelerek Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Başkan Fahri Yıldız, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; tarihin en eski yerleşim birimlerinden biri olan dünya kenti Ürgüp'te büyükelçiyi ağırlamaktan mutlu olduğunu belirterek, Büyükelçi Cheng’e görevinde başarılar diledi.

Büyükelçi Cheng ise Ürgüp'ün coğrafi yönden olduğu kadar tarih ve kültür açısından da çok önemli bir ilçe olduğunu ifade ederek kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Başkan Yıldız'a teşekkür ederek Taiwan'lıların çokça geldiği Ürgüp'te temsil edilmek istediklerini belirterek Ürgüp'te içerisinde hayvanlarında bulunduğu Taiwan'ı temsil edecek bir park yapmak istediklerini belirttiler, Başkan Yıldız ise konu ile ilgili ilerleyen aylarda uygun bir alan gösterileceğini, Ankara'da kendilerini ziyaret edeceğini Ürgüplü hemşehrileri adına kendisine çok teşekkür ettiğini belirtti.

Günün anısına Başkan Yıldız, Büyükelçi Cheng’e, Ürgüp sembollerinin yer aldığı çini tabak ve yöresel ürünlerin bulunduğu çanta hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tayvan Büyükelçisi Yaser Tai-hsiang Cheng'da Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'a Tayvan çayı ikram etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.