banner461
banner195

TEGV ile Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

Unilever Türkiye'nin öncü markası Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” Projesi kapsamında, TEGV’inNevşehir’de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, KarapınarKasabasında gerçekleştirdiği etkinlik ile, çocukların hijyen ,öz bakım ve Ağız Diş Sağlığı konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu.

TEGV ile Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler
18 Mart 2016 Cuma 16:08

banner143
banner134
Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Unilever Türkiye'nin hijyen konusunda öncü markası Domestos işbirliğinde sürdürülen “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği; Türkiye’nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğu hijyen konusunda eğitmeyi ve onlara küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçlıyor.
 
TEGV’in Nevşehir’de bulunan Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi tarafından18.03.2016 tarihinde Karacaörenİlkokulu ,Karacaören Cumhuriyet İlk ve ortaokulunda  gerçekleştirilen “Eğlen, Öğren Hijyen” etkinliğine19 gönüllüsü ile katılan Tegv ,300 çocuğa öncelikle hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdılar. Sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini,tuvalette hijyenbilincini ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.
 
İnteraktif bir eğitim programı olarak geliştirilenve hedef kitlesi İlköğretim 1.-6. sınıf çocukları olan iki saatlik “Eğlen, Öğren, Hijyen” etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 36 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 42 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 4İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 2 milyondanfazla çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.