banner461
banner195

Terör Olaylarının Ortaya Çıkardığı Acı Gerçek

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada son aylarda ülkemizin doğu ve güneydoğu illerinde meydana gelen terör olaylarının ortaya çıkardığı acı bir gerçeğe dikkat çekildi.

Terör Olaylarının Ortaya Çıkardığı Acı Gerçek
02 Şubat 2016 Salı 13:26

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada son aylarda ülkemizin doğu ve güneydoğu illerinde meydana gelen terör olaylarının ortaya çıkardığı acı bir gerçeğe dikkat çekildi.

Ülkemizde sayıları 500 bine ulaştığı belirtilen atanamayan öğretmenlerin bu süreçte terör olaylarına kurban gittiğine dikkat çekilen açıklamada; “Son zamanlarda ülkemizin doğusunda baş gösteren terör faaliyetleri sonucunda sık sık şehit haberleri ile sarsılmakta ve her gün vatan evlatlarını al bayraklı tabutları ile ebediyete yolcu etmekteyiz. Doğu'da görev yapan yahut Doğu'ya geçici görev ile giden güvenlik güçlerinin yanı sıra, ülkemizin büyük kentlerinde aldığımız şehit haberleri bir acı gerçeği daha gün yüzüne çıkardı. Şehit haberlerinin ardından şehitlerimiz ile ilgili ailelerinin verdiği beyanlar sonucunda şehitlerimizin birçoğunun ekmek parası kaygısıyla güvenlik gücü olduğu ortaya çıktı. Öyle ki şehitlerimizin birçoğu, atanamayan öğretmen ünvanı ile ekmek parası ve gelecek kaygısı ile öğretmenlik ideallerini yarıda bırakarak polislik ya da askerlik mesleğini tercih etmiş durumdadır. Yıllarca her ile üniversite projesi ile üniversitelerimizde nitelikli mezun sayısı artmış, mezun olanlara sağlanamayan istihdam sahası ve hükümetin politikaları gençlerimizi alternatif meslek ve kazançlara yönlendirmiştir. Şehit haberleri ile dağlanan ailelerin yürekleri ve ülke halkının acısı bir kez daha göstermektedir ki hükümetin acilen çözüm bulması gereken konulardan birisi de atanamayan öğretmenler, işsizlik ve istihdam sorunudur. En kısa zamanda bu sorunlara çözüm bulunarak öğretmen adaylarının  öğrencileri ile buluşması sağlanmalıdır. Son dönemde gelen şehit haberlerinde atanamayan öğretmenler dikkat çekiyor:

Kenan Kumaş...

Fizik öğretmeni olan Kumaş, atanamayan binlerce öğretmenden biriydi. Ömer Dinçer'in "tavsiyesi"ne uyarak polis olmaya karar verdi. 6 Ocak 2015'te, Sultanahmet’te Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesine gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit oldu.

Soner Yıldırım...

Atanamayan öğretmenlerden biri olan Yıldırım, Dinçer'in tavsiyesini dinleyip "başka bir işe" yönelmişti. 13 Eylül 2015'te, Şırnak'ta polis noktasına bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit düştü.

Hasan Aslan...

Tarih Bölümünden mezun oldu. Öğretmen olmak için girdiği KPPS'de yeterli puanı alamayınca polisliğe başvurdu. 10 Kasım 2015'te, Şırnak'ın Silopi ilçesinde, teröristlerin zırhlı araca düzenlediği saldırıda şehit oldu.

Musa Yüce...

İngilizce öğretmenliğinden mezun olan Yüce, atanamayınca Özel Harekat Polisi oldu. 4 Ocak 2016'da, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki çatışmalarda başından vurularak şehit oldu.

Mustafa Yaşar...

Bir süre ücretli öğretmenlik yaptı. Ancak atanamayınca diğerleri gibi polis memuru oldu. İki gün önce, yani 18 Ocak 2016'da Şırnak’ta polis servis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit oldu” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.