banner461
banner195

TOKİ’nin Sosyal Tesis Beklentisi Büyüyor

Nevşehir Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa çalışmaları sonunda Kale ve civarında bulunan diğer mahallelerin yeni yapılan konutlarına taşınmalarıyla adeta Nevşehir’in en görkemli ve büyük mahallesi ortaya çıkarıldı.

TOKİ’nin Sosyal Tesis Beklentisi Büyüyor
12 Haziran 2013 Çarşamba 09:08

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa çalışmaları sonunda Kale ve civarında bulunan diğer mahallelerin yeni yapılan konutlarına taşınmalarıyla adeta Nevşehir’in en görkemli ve büyük mahallesi ortaya çıkarıldı.

Türkiye’nin örnek projesi olarak aylarca konuşulan ve adından söz ettiren yeni TOKİ’nin yapım çalışmalarında ortaya çıkan aksaklıklardan yana bazı sıkıntılar yaşanmasına rağmen yeni evlerine taşınan ve alışmaya başlayan buradaki insanlar hiçbir spor alanının bulunmamasından dolayı dertliler.

Mahalle sakinleri, özellikle gençler ve çocuklar yeni yapılan bu yerleşim yerinde futbol, basketbol ve benzeri sportif alanların bulunmamasından, bayanlar ise neredeyse Nevşehir’in tamamına Nevşehir Belediyesi tarafından kurulan sportif aletlerin buralara da kurulmasını istiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.