banner461
banner195

Topaklı Çalış'la Birleşmek İçin Start Verdi

Nevşehir de merkez,ilçe ve beldeleriyle 44 olan Belediye sayısı 21 Kasabanın köy olması ile 23 e düşecek.İşte Düşerek kasaba iken köy olacak olan Beldelerde şimdilerde hizmet alamama korkusu var.Bu nedenle birleşme kararı alarak daha güçlü bir yapı oluşturmak isteyen Belediyeler çalışmalar başlattı.

Topaklı Çalış'la Birleşmek İçin Start Verdi
22 Haziran 2013 Cumartesi 16:17

banner143
banner134

Bu durum karşısında,  bazı birbirine yakın belde belediyeleri çözümü birleşmekte buldukları ifade ediliyor.

Köy olacak bu beldelerden biriside Avanos ilçesine Bağlı Topaklı kasabası. Peki biribiriyle içli dışlı olmuş akraba ilişkileriyle doruğa çıkan yakın ve güçlü bağlarıyla Topaklı ve Çalış birbirleriyle bağlanabilir mi?İşte bu konuda yasal prosüdürler yerine getirilirse bu konu elbette mümkün gözüküyor.
Bu konuda 2000 altında nüfusu nedeniyle kapanacak Belediyelerden Avanos a bağlı Topaklı kasabasında son bir umut ve birlikten güç doğar düşüncesiyle ilk hamle geldi.
Topaklı Belediye Başkanı Süllü Solmaz Topaklı Belediye Meclis kararı alarak Çalış kasabasının bir mahallesi olarak Birleşme kararını alarak resmi müracaatlarımızı ilgili makamlara sunduk.Her iki kasabanın çıkarları doğrultusunda el ele vererek daha da güçlenmesi adına Birleşme önerilerimizi bir başvuru dilekçesiyle Yetkili makamlara vermiş bulunuyoruz.Birleşme konusundaki Taleplerimizi içeren Resmi Başvurumuzun olumlu karşılanmasını şahsım ve Topaklı kasabamız olarak bekliyoruz. dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.