banner461
banner195

Transanatolıa Macerası Devam Ediyor

Ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid”’i 5.Transanatolia Rally Raid, bu yıl Ankara’dan start alıp Tuz Gölü etrafından dolaşıp Aladağları geçerek Kapadokya’ya ulaşacak Sivas üzerinden tekrar Ankara’ya dönerek finish görecektir.

Transanatolıa Macerası Devam Ediyor
26 Ağustos 2014 Salı 11:48

banner143
banner134

 Geçmişten günümüze Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi görmüş olan Anadolu Yarımadamız tarih boyunca çok çeşitli kültürlere evsahipliği yaptı. Son dört yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden maceramız beşinci yılında da Türkiye’nin en zor rallisi olma iddiasını sürdürüyor.

 

30 Ağustos - 06 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5.Transanatolia Rally Raid son dört yılda Antalya’dan start almış ve yine Antalya’da sona ermişti. Ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid”’i 5.Transanatolia Rally Raid, bu yıl Ankara’dan start alıp Tuz Gölü etrafından dolaşıp Aladağları geçerek Kapadokya’ya ulaşacak Sivas üzerinden tekrar Ankara’ya dönerek finish görecektir.

 

Yarışmacıların Toplam 2500 km’den oluşan parkuru tamamlamak için günlük ortalama 300 km uzunluğundaki etapların geçeceği ralli raid’de yerli ve yabancı katılımcılara inanılmaz bir deneyim yaşatmak için tüm hazırlıklar devam ediyor. Dünyaca tanınmış ralli pilotlarının katılımıyla gerçekleşecek olan, 5.Transanatolia Rally Raid’de bu sene tüm katılımcı pilotlar www.transanatolia.com adresi üzerinden online takip edilebilecek.

 

Türkiye’de gerçekleşip yabancı sporcu katılımının en fazla olduğu Transanatolia’ya bu yıl da Dakar rallisi katılımcılarından Francesco Catanese, Alessandro Botturi gibi isimlerin yanında, Selçuk Bektaş, Serkan Özdemir, Ümit Salkım gibi Türk sporcuların da katılımıyla gerçekleşecek olan rally raid, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmayı hedeflemeye 2014 yılında da devam edecek.

 

Bu yıl Transanatolia Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, TOSFED, TMF, FIM, Power FM, Ankara Shopping Fest, Subaru, Yokohama sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

 

RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.

 

www.transanatolia.com

www.facebook.com/transanatoliaofficial

 

Ayrıntılı bilgi için: Melis Ölmez – 0532 498 24 44 melis@sportspeopleturkey.com

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.