banner461
banner195

TÜBİTAK Projelerinde Nevşehir’in Başarısı

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknoloji Tasarım ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmekte.

TÜBİTAK Projelerinde Nevşehir’in Başarısı
28 Mart 2016 Pazartesi 14:19

banner143
banner134
Bu bağlamda bu yıl 47. Düzenlenen Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Projeleri yarışması kapsamında yapılan bölge sergisi 22-25 Mart 2016 tarihleri arasında Kayseri İlinde gerçekleştirildi.
İlimizin 8 proje ile katılım sağladığı bölge sergisinde, Kayseri, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Yozgat ve Sivas İllerinden toplam 100 proje sergilendi.  
İlimizi temsilen sergiye katılan 8 projeden;
Ürgüp Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi, “Çiftçi Balık TM İle Tarım” adlı projesi ile Coğrafya alanında Bölge Birinciliği,
Nevşehir Özel Kardelen Anadolu Lisesi, “İtoloji” adlı projesi ile Türk Dili ve Edebiyatı alanında Bölge Birinciliği, Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezi, “Şarjın Dolu Yolun Açık Olsun” adlı projesi ile Fizik alanında Bölge Birinciliği, Nevşehir Özel Altınyıldız Fen Lisesi, “Radyo Dalgalarından Sonsuz Enerji” adlı projesi ile Fizik alanında Bölge Üçüncülüğü ödülüne layık görülmüş ve İlimiz bu anlamda büyük bir başarıya imza attı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.