banner461
banner195

TÜBİTAK Yarışmasına Son Başvuru Tarihi 18 Ocak

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca LİSE öğrenimine devam etmekte olan Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenecek.

TÜBİTAK Yarışmasına Son Başvuru Tarihi 18 Ocak
12 Aralık 2015 Cumartesi 14:14

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca LİSE öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenecek.

Bu Çağrı Döneminde Proje Yarışmasına 2 Yeni Alan daha Eklendi.

Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Proje başvuruları 05 Ocak 2016 tarihinde başlayacak ve 18 Ocak 2016 tarihinde, saat 17.30’da sona erecektir. Başvurular https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden öğrenci tarafından online olarak yapılacaktır. Online başvuru yapıldıktan sonra sistemden alınacak olan proje başvuru onay formunun çıktısı öğrenci/ler, danışman ve okul müdürlüğü ıslak imzalı olarak 22 Ocak 2016 tarihi saat 17:00’e kadar Bölge Koordinatörlüğü adresine gönderilecek veya elden teslim edilecektir. (Proje başvuruları TÜBİTAK’a gönderilmeyecektir).  İki öğrenci tarafından hazırlanan projelerde bir öğrenci sisteme giriş yapacak ve diğer öğrenci ile danışman bilgilerini de sisteme ekleyecektir. Öğrenci/ler son altı ay içinde yakın mesafeden çekilmiş vesikalık fotoğraflarını sisteme yükleyeceklerdir. Online başvuruda Proje Planı, Proje Özeti (en az 150, en fazla 250 kelime olacaktır) ve Proje Raporu PDF formatında sisteme yüklenecektir. Proje özeti, planı ve raporu üzerine kişisel bilgiler yazılmayacaktır. Eksik veya yanlış bilgi ile yapılan başvurular ve başvuru sisteminde online başvuru yapıldıktan sonra onayı kaldırılmış projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Eksik veya yanlış bilgi ile yapılan başvurular ve başvuru sisteminde online başvuru yapıldıktan sonra onayı kaldırılmış projeler kabul edilmeyecektir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.