banner461
banner195

Tüm Nevşehirliler federasyonu 1. olağan genel kurulu yapıldı

Türkiye’nin çeşitli illerinde Nevşehirlileri temsil eden Nevşehir derneklerinin kurduğu Tüm Nevşehirliler Federasyonu’nun 1. Olağan Genel Kurulu İstanbul Tuzla’da yapıldı.

Tüm Nevşehirliler federasyonu 1. olağan genel kurulu yapıldı
11 Kasım 2014 Salı 10:36

banner143
banner134

 Türkiye’nin çeşitli illerinde Nevşehirlileri temsil eden Nevşehir derneklerinin kurduğu Tüm Nevşehirliler Federasyonu’nun 1. Olağan Genel Kurulu İstanbul Tuzla’da yapıldı.

Tuzla Belediyesi Semiha Kibar Sosyal Yaşam Merkezi’nde yapılan genel kurula Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen ve Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Nevşehir derneklerinin başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Genel kurulda konuşan İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen, amaçlarının Türkiye’nin her yerinde olan Nevşehirlilere yardımcı olmak olduğunu belirterek, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yurt yapmak istiyoruz dedi. Şen, “Okumak için şehir dışına çıkmak zorunda kalan Nevşehirli öğrencilerin barınmaları için ilk olarak bu illere yurt yapmak istiyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkmak istiyoruz. Yaşadığı illerde sıkıntı çeken hemşerilerimizin yanında olmak istiyoruz. Bu nedenle federasyonumuzu kurduk. Hedefimize ulaştığımızda bırakıp gideceğiz.” Diye konuştu.

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk de, genel kurulun Nevşehirlilere ve Nevşehir derneklerine hayırlı olmasını temenni ederek, gerçekten güzel bir oluşum. Allah çıktığınız bu yolda güzel hizmetler etmeyi nasip etsin dedi. Kendisinin de dernekçilikten geldiğini ve federasyonculuğun zor bir iş olduğunu belirten Öztürk, dernekçilikte üyelerle muhatap oluyorsunuz federasyonda ise başkanlarla muhatap oluyorsunuz bu açıdan zor. Bazı federasyonlarda bölünmeler, gruplaşmalar oluyor ama ben Nevşehirlilerin bir bütünlük içinde federasyon çalışmalarını götüreceğine inanıyorum diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Tüm Nevşehirliler Federasyonu’nun başkanlığına İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen seçildi. Federasyonun yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Kenan Kurnaz, Mehmet Toprakçı, Fahri Çerçi, Osman Ceran, Mehmet Demirci, Mustafa Savaş Aktaş, Hamza Ertaş, İbrahim Yılmaz, Durmuş Baykaptan, Zafer Akçan ve Ali Yılmaz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.