banner461
banner195

Turist Saldırısına Kapadokya'dan Büyük Tepki

Nevşehir merkeze bağlı Göreme kasabasında bugün 2 Japon turiste yapılan bıçaklı saldırıya Kapadokya da herkesimden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Turist Saldırısına Kapadokya'dan Büyük Tepki
09 Eylül 2013 Pazartesi 20:23

banner143
banner134
NEVŞEHİR AYAĞA KALKTI...

Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve kaya kiliseleri,kız ve erkek manastırları ile her yıl 1 milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği 
Göreme beldesinde bir vadide yürüyüş yapan iki Japon, henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerin saldırısına uğraması sonucu bir turistin hayatına kaybetmesi diğerinin ise yaralanmasına Nevşehir Kapadokya Bölgesinden büyük tepki geldi.

Neşe Tour İşletme Sahibi Göremeli Turizmci Ahmet Güney FİB Haber merkezine yaptığı açıklamasında Bunu yapanlar insan olamaza diyerek saldırıyı yapanları kınadı.

Bölge ve ülke turizmine balta vuracak bu olayı yapanları kınadığıı ifade eden Güney ,Ülkemizve Kapadokya Bölgemiz adına yapılan Milyonlarca Dolarlık tanıtım çalışmaları bu tür elim olaylar sonrasında heba oluyor olması Türk insanını yanlış tanınması biz bölge turizmcilerini oldukça rahatsız ettiği gibi derinden üzmüştür. Biran önce Bu çirkin insanlık dışı olayı gerçekleştiren kişi yada kişilerin bulunarak adalete teslim edilmesi ve cezalarını çekmesini bekliyoruz dedi.

Bunun yanında İki japon turiste yapılan bıçaklı saldırı olayı Nevşehir ve Kapadokya da bütün vatandaşlardan büyük tepki topluyor...Dünya barış kenti Kapadokya da bu olayın yaşanması İnsanlık adına yapılmış en iğrenç bir olaydır denilerek olayın bir an önce açığa kavuşturularak faillerinin yakalanmasını bekliyoruz dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fatih - 5 yıl önce
Bu guzel dunya harikasina yakismayan olayi yapsnlari asin ibretlik olsun
Avatar
görme - 5 yıl önce
kimin ne haltlar yediğini turistlerle göreme de iyi bilirler olacağı bu işte allah bu rıskı nasip edecekse verir oturun 5 vakit namaz kılın
Avatar
Tabiiki yazalım - 5 yıl önce
Aynı olay amerika da olsa ya elektrikli sandelye ya gaz odası ya da zehirli iğne oysa bizim ülkemiz de böyle bişey yapmaya kalkışsanız karşımızda insan haklarını buluruz yazıllar olsun. Burdan yetkililere sesleniyorum bu ve bunun gibi olayların failleri yakalınınca lütfen cezaevinin ön kapısından sokup arka kapısından çıkartmayın.
Avatar
ismail hakkı yazıcı - 5 yıl önce
bu olaylar türk insanına yakışmayan çok çirkin bir hareket olup böyle kötü olayların kapadokya esnafı olarak ve türk mileti olarak her zaman karşıyız bu insan deil sedece gözü dönmüş canidir benim elimde olsa bu kişiyi japon halkının ne yasa ön görürse onu yerine getiririm .