banner461

Turizm Bakanı Yalçın Topçu Ürgüp Belediyesini Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Ürgüp Kaymakamlığının ardından Ürgüp Belediyesini ziyaret etti.

banner503
Turizm Bakanı Yalçın Topçu Ürgüp Belediyesini Ziyaret Etti
12 Kasım 2015 Perşembe 15:24

banner143
banner134
 TURİZM BAKANI YALÇIN TOPÇU ÜRGÜP BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Ürgüp Kaymakamlığının ardından Ürgüp Belediyesini ziyaret etti.

Bakan Topçu'ya Ürgüp ile ilgili bilgiler veren Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, geçtiğimiz yıllarda Ürgüp'ün Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığı hizmetlerin bulunduğunu ifade ederek "Şahsınızda Bakanlığımıza bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

Yıldız Bakan Topçu'ya özellikle teşekkür arz etmek istediğini belirterek "Ülkemizin hükümet krizi bulunacağı sırada Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun size tevdi ettiği görevi kabul ederek, geçici bir sürede olsa, kısa bir sürede olsa, bu millete hizmet ettiğiniz için Ürgüplü hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, sizi takdir ediyor, sizi seviyoruz." dedi.

Kendisinin aynı düşüncelerini Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da arz ettiğini belirten Kültür Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Sağ olsun o bize kardeş gibi bakıyor, biz de ona aynı muhabbetin belkide fazlasıyla bakıyoruz, ÇÜNKÜ O BİZİM HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİ, Allah Ona nasip etti. Bunu medeniyet coğrafyamızda da görüyoruz, her yerde görüyoruz." dedi.

Bakan Yalçın Topçu, Ürgüp Belediyesi şeref defterine de düşüncelerini yazarak imzaladı.

Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ürgüp ile ilgili 3 proje dosyasını da Bakanlık yetkililerine elden teslim etti.

Ziyaretin sonunda Başkan Yıldız, Bakan Topçu'ya Ürgüp Belediyesi çini tabağı, el dokuma Ürgüp kilimi ve yöresel kuruyemiş ve pekmez hediye etti.

Bakan Topçu'nun Ürgüp Belediyesi ziyaretine Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı, Ak Parti Ürgüp İlçe Başkanı Mustafa Kılıç ve Kültür Turizm Bakanlık yetkilileri ile protokol mensupları katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.