banner461
banner195

Turizmde Öncelikli Belediyeler Listesinde Nevşehir’den 13 Belediye Var

2012 Yılı Turizm öncelikli yöre belediyeler listesinde Nevşehir den Avanos,Özkonak, Derinkuyu, Gülşehir,Kozaklı,Göre,Kaymaklı,Nar,Uçhisar,Ortahisar ile toplam 13 ilçe ve belde yer alıyor.Devlet Planlama Teşkilatı tarafından her yıl yeni eklenen belediyelerle yeniden ilan edilen "Turizm Öncelikli Belediye" kapsamına alındı.

Turizmde Öncelikli Belediyeler Listesinde Nevşehir’den 13 Belediye Var
19 Kasım 2012 Pazartesi 19:16

banner143
banner134

 2012 Yılı Turizm öncelikli yöre belediyeler listesinde Nevşehir den nüfusu 2000 nin altında kalarak düşmesi gündemde olan Ürgüp ilçesine bağlı Başdere ve Mustafapaşa beldeleriyle Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy beldeleride yer alıyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca "Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Bütçesinde yer alan Mahalli İdarelere Yapılacak Yardımlar Ödeneğinin Kullanım Esasları Hakkında Yönetmelik" kapsamında Turizm Öncelikli Yöre Belediyelerine (Belediye alanı ve Mücavir alan içinde Altyapı, Yol, Tretuvar, Meydan, Park, Çocuk Bahçesi, Açık Pazar Yeri, Yeşil Alan, Tarihi ve Turistik Eserler ile Anıt Çevrelerinin açılması ve Belediye Hizmetlerine ait Yapılar) katkı mahiyetinde yardımlar yapılıyor.

 

2011 yılında, 124 belediye İmar uygulamaları nedeniyle Turizm Düzenleme ve kamulaştırma ödeneği aldığı, 2012 yılında ise toplam 230 belediyenin "Bakanlık Makamı Onayı ile Turizm Öncelikli Yöre Belediyeleri" kapsamında yer aldığı öğrenildi. 2012 Yılı Turizm öncelikli yöre belediyeler listesinde Nevşehir den Avanos,Özkonak, Derinkuyu, Gülşehir,Kozaklı,Göre,Kaymaklı,Nar,Uçhisar,Ortahisar ile toplam 13 ilçe ve belde Belediyeleri Devlet Planlama Teşkilatı tarafından her yıl yeni eklenen belediyelerle yeniden ilan edilen "Turizm Öncelikli Belediye" kapsamına alındı.

2012 Yılı Turizm öncelikli yöre belediyeler listesinde Nevşehir den Avanos,Özkonak, Derinkuyu, Gülşehir,Kozaklı,Göre,Kaymaklı,Nar,Uçhisar,Ortahisar ile toplam 13 ilçe ve belde belediyeleri

artık turizm öncelikli yöre belediyesi olarak turizm faaliyetlerini geliştirmesi için daha fazla maddi destek alarak ilçe ve belde belediyelerinin daha hızlı gelişeceği belirtiliyor.

T.C ŞEHİRCİLİK VE ÇEVRE BAKANLIĞINCA 12.11.2012 TARİHİNDE YAYIMLANAN TURİZM ÖNCELİKLİ YÖRE BELEDİYELERİ LİSTESİ
http://www.csb.gov.tr/db/turkce/editordosya/null_00006.pdf 
http://www.csb.gov.tr/db/turkce/editordosya/null_00006.pdfKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞHR - 6 yıl önce
13 belediye var profil resmi avanos ?
Avatar
Hasetim - 6 yıl önce
13 belediye içinde en büyüğü avanos elbette avanos olacak bence güzel olmuş
Avatar
Demirtaş - 6 yıl önce
turizmde ki en büyük pay göreme ve ürgüpe aittir avanosta ne vadi ne kilise nede açık hava müzesi görmek mümkün değildir. ilçeler arasında modernlik ve gelişim, nüfüs açısından ürgüp başı çeker ürgüp nüfüs 19.300 avanos ise 12.000 nüfüsa sahip değerli arkadaşlar
Avatar
Nevbir - 6 yıl önce
ürgüp ve göreme zaten turizm öncelikli belediyeler arasında arkadaşlar bilmeden konuşuyosunuz.bu ismi geçenler yeni ekleneneler ok