banner461
banner195

Türk Eğitim-Sen Şehit Öğretmenleri Unutmadı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi yöneticileri ve sendikaya bağlı öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kabirleri Nevşehir ilinde bulunan şehit öğretmenleri ziyaret ettiler.

Türk Eğitim-Sen Şehit Öğretmenleri Unutmadı
25 Kasım 2013 Pazartesi 13:41

banner143
Türk Eğitim-Sen Şehit Öğretmenleri Unutmadı
İlgili Galeriye Git
banner134

 2012 yılında Afyonkarahisar’daki mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucunu şehit olan öğretmen Emre Yıldırım’ın kabrini ziyaret eden eğitimciler, şehidin kabrinde bulunan Türk Bayrağını yeniledikten sonra şehidin ruhu için köy camisinde mevlidi şerif okuttular.

 

Köy halkına gül suyu ve tatlı ikram ederek sohbet ettiklerini belirten Şube Başkanı Mustafa Uğur; “Kaybolmasını ve unutulmasını istemediğimiz değerler ile iç içe olan bir eğitim sendikası olarak öğretmenler gününde şehit öğretmenlerimiz ile olmayı, onların ailelerine bir değil binlerce öğretmen evlatları olduğunu hatırlatmak istedik. Allah dualarımızı kabul eylesin” dedi.

 

Uğur ve beraberindeki heyet daha sonra, kısa süre önce elim bir trafik kazasında vefat eden meslektaşları Melek YOLDAŞ’ın Kalaba’daki kabrini ve Mahmatlar Kasabası mezarlığındaki şehit  Murat KOÇ’un kabrini de ziyaret ederek dua ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.