banner461
banner195

Türk Kızılay’ı Ürgüp Şubesi Farkındalık Yaratmaya Devam Ediyor

Kızılay Ürgüp Şubesi Yaklaşık 2 yıldır sürdürdükleri Emniyet Kemerinin önlemini anlatan projeyi Üç Güzeller Mevkii Ürgüp Girişinde uygulamaya devam ediyor.

Türk Kızılay’ı Ürgüp Şubesi Farkındalık Yaratmaya Devam Ediyor
13 Ekim 2014 Pazartesi 10:01

banner143
banner134
Kızılay Ürgüp Şubesi Yaklaşık 2 yıldır sürdürdükleri Emniyet Kemerinin önlemini anlatan projeyi Üç Güzeller Mevkii Ürgüp Girişinde uygulamaya devam ediyor. Ürgüp’e gelen yerli ve yabancı araçlar kontrollü bir şekilde durdurularak emniyet kemerinin önemini anlatan broşür ve oto kokusu hediye ediliyor.

Projeyi Ürgüp’te uygulamaya başlayan Kızılay Şube Başkanı Mehmet Yaman Trafik kazalarında 1 yılda 4 bin kişi hayatını kaybetmektedir. 250 bin kişi de yaralanmaktadır. Trafik kazalarının maddi sonuçları bir yılda 20 Milyar TL'ye ulaşmaktadır. Trafik kazalarından her 4 kişiden 3'ü araçtan fırlayarak hayatını kaybetmektedir. 2030 yılına kadar önlem alınmazsa, trafik kazaları ölüm nedenleri arasında 5. sıraya yükselerek afetler ve hastalıklardan kaynaklı ölümlerin üzerine çıkacaktır. Emniyet kemeri takmak ölüm ve yaralanma riskini yüzde 50 oranında azaltabilir”  dedi.

Haber: Şerif Taşar


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.