banner461
banner195

Türkiye Buluşmalarına Kılınç ve Yolalan Katıldı

Ülkemizin en önemli STK larından birisi olan Ensar Vakfının tüm il ve bazı ilçelerde bulunan Şubelerinin Başkan ve üyeleriyle Genel Merkez yöneticilerinin katıldığı Ankara’da üç gün süreyle yapılan Ensar Vakfı Şubeleri Büyük Türkiye Buluşmasına İlimizi temsilen Şube Başkanı Mustafa Kılınç ile Vakıf Sekreteri İbrahim Yolalan katıldı.

Türkiye Buluşmalarına Kılınç ve Yolalan Katıldı
25 Kasım 2015 Çarşamba 13:21

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli STK larından birisi olan Ensar Vakfının tüm il ve bazı ilçelerde bulunan Şubelerinin Başkan ve üyeleriyle Genel Merkez yöneticilerinin katıldığı Ankara’da üç gün süreyle yapılan Ensar Vakfı Şubeleri Büyük Türkiye Buluşmasına İlimizi temsilen Şube Başkanı Mustafa Kılınç ile Vakıf Sekreteri İbrahim Yolalan katıldı.

Dört oturum halinde yapılan toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasında ülke çapında 10 bin öğrenciye barınma imkânı sağlayan vakfın, 2 bin öğrenciye de burs verdiğini belirtti.

Daha sonra Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul ile İHL Türkiye Koordinatörü Zeynel Önal İmam Hatip Liseleri ve Ortaokullarının son durumları hakkında istatistikî bilgiler verdiler.

Birinci Oturumun son konuşmasını yapan Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık bugün Vakfın çok iyi bir yerde olduğunu ancak daha çok insana ulaşmak için daha çok çalışılması gerektiğini belirtti.

Toplantının ikinci oturumuna katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bu ümmetin tarihte medeniyetler oluşturduğunu ve bunda da Vakıfların büyük rolü olduğunu belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığının her zaman bu alanda çalışan STK lar ile işbirliği içinde olunacağını ifade etti.  Görmez, Olağanüstü bir dönemden geçtiğimizi ve bu dönemde güçlü bir Din Eğitimi ve Değerler Eğitimi için çalışılması gerektiğini söyledi.

Toplantının üçüncü oturum misafiri olan MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ise Milli Eğitimde devrim niteliğinde yapılan ve yapılacak işlerde mutlaka STK ların desteğine ihtiyaç olduğu belirttiği konuşmasının ardından Şube Başkanlarından gelen sorulara cevap vererek bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantının son oturumunda Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şaban Kızıldağ, ‘’Mazeret Yok’’ başlıklı sunumuyla Şube Başkanlarının moral ve motivasyonunu yükseltti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.