banner461
banner195

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl İstişare Toplantısı

Türk Büro Sen Nevşehir İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu İstişare toplantısına Türkiye Kamu-Sen Nevşehir Şube Başkanlığına bağlı tüm iş kolları tam kadro katımlıyla gerçekleşmiştir.

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl İstişare Toplantısı
24 Ekim 2015 Cumartesi 17:11

banner143
banner134
 Türkiye Kamu Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk ’ün de katılmış olduğu Türk Büro Sen Nevşehir İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu İstişare toplantısına Türkiye Kamu-Sen Nevşehir Şube Başkanlığına bağlı tüm iş kolları tam kadro katımlıyla gerçekleşmiştir.

Türk Büro Sen Nevşehir İl Temsilcisi Ömer Koç’un Açılışını yaptığı istişare toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı Türkiye Kamu Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin ‘in Konuşması ile devam etti.

Başkan Turgay Çetin; Türkiye gündemini ve Kamu çalışanlarının gündeme dair gelişmelerden ne derece etkilenme içersinde olduklarını değerlendirdi. Çetin; Her şeyden önce 20 Temmuz 2015 tarihinden itibaren ülkemizin her tarafında vatan ve millet uğruna şehit düşmüş olan tüm güvenlik güçlerimizi, askerlerimizi, polislerimizi, korucularımızı ve diğer sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle anmak istiyorum. Yakınlarına ve bütün Türk Milletine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Bu vesile ile son 30 yıldır Pkk terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen tüm harekâtlarda şehit düşmüş olan asker, polis, korucu ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum, unutanlar olsa da onları biz unutmadık, unutmayacağız. Cumhuriyet tarihimizin ve bu zincirdeki bütün Türk tarihinin şehitlerinin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tarihimizin tüm şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Başkan Çetin; Konuşmamızın bu kısmında son 13 yıldır ülkemizi bu hale getiren siyasi kadroların kamudaki zulümlerinden de kısaca bahsetmek isterim. Bildiğiniz gibi ülkemizi felakete sürükleyen siyasi kadrolar sendika görünümü arkasında devlet aygıtı içerisinde de örgütlenmiş ve inanılmaz ayrımcılığa gitmişlerdir. Yaptıkları hukuksuz uygulamalar yönetimlerinin ilk dönemlerinde mahkemelerden dönmüş ancak sonraki dönemlerde ise ülkemizin hukuk sisteminin içine düşürüldüğü durum nedeni ile mahkemelerden de bir sonuç alınamamıştır. Gerek genelge, yönetmelik ve yönerge bazında ve gerekse kanunlar ile devlet yönetimi allak bullak edilmiş, on binlerce görevine sağdık devlet memuru hak kaybına uğratılmıştır. Sadece 92 yıllık devletimizin mevcut yönetim kademeleri değil ayrıca kendilerinin uydurmuş olduğu sonradan eklemiş olduğu yönetim kademelerine de her türlü liyakatten uzak yandaşlar tayin edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en üstünden en altına kadar yapılan atamalarda devlete, millete, vatan ve bayrağa sadakatle bağlı kalmak özellikleri yerine yandaş olmak ve özellikle milli ve dini değerlerimize husumetle yaklaşmak ana kriter olarak kabul edilmiştir. Şimdilerde sen ben yok Türkiye var sloganı ile yüce Türk Milletini yanıltmaya çalışanlar son 13 yıldır özellikle Kamu-Sen üyelerine Edirne’den Hakkari’ye kadar husumetle yaklaşmışlardır. Sağlıkta ve milli eğitimde ve diğer tüm Bakanlıklarda oluşturulan yeni yönetim modellerinde büyük ayrımcılığa gidilmiş, bizden olan olmayan diye kamu personeli fişlenmiş devlet memuruna kin ve nefretle yaklaşım içerisine girmişlerdir. İfade eden, Çetin toplantıya katılanları Selamlayarak konuşmasına son verdi.

Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk ‘ün Gündeme dair değerlendirmeleri ve sendika çalışmaları ile ilgi değerlendirmeleri ile İstişare toplantısına son verildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.