banner461
banner195

Türkiye Turnesinde Nevşehir'i Ziyaret Etti

Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenip tarihi kostümleri giyip Giresun'dan Türkiye gezisine çıkan Hamza Çakır (68) isimli vatandaş Nevşehir'e geldi.

Türkiye Turnesinde Nevşehir'i Ziyaret Etti
17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:18

banner143
banner134
Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilenip tarihi kostümleri giyip Giresun'dan Türkiye gezisine çıkan Hamza Çakır (68) isimli vatandaş Nevşehir ziyaretlerini sürdürüyor.
Gittiği yerlerde türbeleri ziyaret edip dualar yapan Giresun Espiye doğumlu Hamza Çakır, İstanbul’dan Aksaray şehrine, Aksaray’dan da Nevşehir’e gelerek ilde bulunan Hasan Baba Türbesini ziyaret etti. Daha sonra Öğretmenevinde de uğrayan Çakır, sabah kahvaltısını Nevşehir çarşı esnaflarından Ali Akarsu'ya ait Gözlükcü firmasında yaptı. Çakır kahvaltı sonrasında Ürgüp'ü ziyaret edeceğini söyledi. Plansız gezi yapan Çakır'ın kendi ifadesine göre Ürgüp'ten sonra nereye gideceği meçhul. Çakır FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamada, “Buradan sonra nereye gideceğimi bende bilemiyorum evden yola çıktım. Nevşehir 71 ziyaret ettiğim il oldu. Herhangi bir plan da yapmadan yola çıktım. Nereye varacağımı da bilmiyorum. Vardığım şehirlerde bulunan mübarek zatların türbelerini ziyaret ediyorum” dedi.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.