banner461
banner195

Türkmen Komutanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Ettiler

İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "Ecdadın Torunları Buluşuyor" programına katılan Türkmen komutanları Nevşehir'de yaşadıklarını anlatırken vatandaşlar göz yaşlarına boğuldu...

17 Kasım 2014 Pazartesi 17:53

banner143
Türkmen Komutan Nevşehir'de  R.Tayyip Erdoğan'a Teşekkür Etti
İlgili Galeriye Git
banner134

Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, yaklaşık 3,5 milyon Türkmen’in bulunduğu Suriye’de son 5 yıl içerisinde 80 bin Türkmen’in hayatını kaybettiğini söyledi.

İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Ecdadın Torunları Nevşehir’de Buluşuyor’ adlı program Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, BBP İl Başkanı Şerafettin Karataş, Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici, siyasi parti yöneticileri, belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut ve Ömer Muhtar Birliği Komutanı Ömer Abdullah Suriye’de devam eden savaşta Türkmenlerin son durumu hakkında bilgiler verdi.

FİB Haber.Com Genel Koordünatörü Fikret Çapacı'nın sunumlarında gerçekleştirilen Büyük buluşmada, Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Suriye’deki savaşta bu güne kadar yaklaşık 80 bin Türkmen’in hayatını kaybettiğini belirterek geride kalan çoğunluğu yaşlı, kadın ve çocukların zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini vurguladı. Arnavut, “Şu anda orada durumumuz çok kötü. Rejim askerleri gece gündüz demeden uçaklardan üzerimize bombalar atıyor. Ağır bombardımanlar dolayısıyla evlerimiz, camilerimiz, hastanelerimiz yıkıldı. Sadece Laskiye köylerinde 20 gün içerisinde 17 şehit verdik. Kadınlarımız ve çocuklarımız zor durumdalar” dedi.

Türkiye’ye Türkmenler için bu güne kadar yaptığı yardımlar dolayı teşekkür eden Arnavut, bu yardımların devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Ömer Muhtar Birliği Komutanı Ömer Abdullah ise, Esad askerlerinin Türkmenlere karşı büyük bir kin beslediğini belirterek, “Orada analarımızın, kardeşlerimizin, bacılarımızın namusunu koruyoruz. Bizlere çok zulüm yaptılar. Özellikle kadınlarımız ve yaşlılarımız çok zor günler geçirdi. Onların rahat etmeleri için sabahlara kadar uyumuyoruz. Zaferi kazanıncaya kadar da durmayacağız” dedi.

Programda ayrıca Gazeteci Behçet Alkan tarafından hazırlanan ‘Türkmen Cephesi’ adlı belgesel ilk kez gösterildi.


İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "Ecdadın Torunları Buluşuyor" adlı programa katılmak üzere 14 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde  Nevşehir'e gelen Suriye Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Ahmet Arnavut ve Birlik Komutanı Ömer Abdullah Nevşehir'den ayrıldılar.

Türkmen Komutanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Ettiler...

Türkmen Komutanlar bizlere kucak açan ve her anlamda destek olan Türkiye ye teşekkür ediyoruz.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan Allah razı olsun onun huzurnda Türkiye ye selam olsun dedi.

İlimizden ayrılmadan önce Nevşehir Şehitliği'ni ziyaret eden konuklar Kuran-ı Kerim okuyup dua ettiler. Türkmen Dağı Tugay Komutanı Ahmet Arnavut, "Allah Türkiye'mizden her türlü bela musibet ve sıkıntıları uzak kılsın. Bizlerin üzerinden de savaş ve zulmü defeylesin. Biz Anadolu'dan yani bu topraklardan Osmanlı döneminde Suriye'ye gönderilenlerin torunlarıyız. Ve bugün Esad ve onun zulmüne destek verenlerle namusumuzu, topraklarımızı ve canımızı korumak için savaşıyor, hergün şehitler veriyoruz. İnşaallah savaşımız tez vakitte zaferimizle sonuçlanır" dedi.

Nevşehir'de düzenlenen konferans programı ulusal basında da geniş yer buldu...Suriye'de zulüm çalmadık kapı bırakmıyor.

80 bin Türkmen'in hayatını kaybettiği savaşı, bir de Türkmen komutanının ağzından dinliyoruz.

İşte Suriye'deki Türkmenlerin dramı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
genç nevşehirliler - 4 yıl önce
teşekkürler i̇hh nevşehir gönüllüleri. bir sivil toplum kuruluşunda olması gereken duyarlılıkla soydaşlarımızdan bizleri haberdar ettiniz.. yeni hizmetlerinizde yanınızdayız..
Avatar
Hayri Dirlik - 4 yıl önce
bu programı organize eden emeği geçenden allah razı olsun