banner461
banner195

Türkücü Aydın Nevşehir'de Köylülerden Altın Karşılığı Tezek Aldı - İzle-

Yılbaşını Nevşehir'de bir köyde geçiren Ünlü türkücü Aydın Aydın, Köyde kampanya düzenleyerek köylülerden altın karşılığında tezek aldı ve aldığı tezeğe ağıt yaktı.

Türkücü Aydın Nevşehir'de Köylülerden Altın Karşılığı Tezek Aldı - İzle-
01 Ocak 2016 Cuma 16:00

banner143
banner134
Yılbaşını Nevşehir'de bir köyde geçiren Ünlü türkücü Aydın Aydın,  Köyde kampanya düzenleyerek köylülerden altın karşılığında tezek aldı ve aldığı tezeğe ağıt yaktı.

Özellikle Yaptığı sıra dışı klipleri ve şarkılarıyla gündeme gelen Aydın Aydın, bu defa başka bir olaya imza attı.

2016’yı Ürgüp’e bağlı Başdere köyünde köylülerle kutlayan Aydın, düzenlediği kampanya ile köylülerden altın karşılığında tezek aldı. Tezeğin üretim yeri olan ahıra giren Aydın Aydın burada tezek için bestelemiş olduğu türküyü ineklere söyledi. Aydın Aydın, amacının unutulanları yeniden hatırlatmak olduğunu belirtti.

Aydın Aydın,muhabirinin "bu kuyruk nedir" sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bu kuyruk kar ve kışta biliyorsunuz ülkemizin ve de bütün dünyanın ihtiyacı olan dünyanın en pahalı serveti tezekle ilgili bir kuyruk. Türkiye’de ve dünya da ilk defa bir altına bir tezek kampanyasıdır. Çünkü insanoğlu tezeği ihmal etti, hayvanları yok etti ve bunlara sahip çıkmadı. İnsanlar çok erken özünü unuttu, geçmişini unuttu bende böylesine bir günde insanlar 5 yıldızlı otellerde program yaparken 5 yıldızlı bir meydanda insanların unuttuğu ihmal ettiği önemli şeyleri 2016‘da insanlara hatırlatmak istedim. Bence şuan insanların ve bütün dünyanın muhtaç olduğu tek şey bir tezek parçası çünkü doğal gaz desen bunda, elektrik desen tezekte, organik yaşam desen tezekte. Bu durumda ne altın, ne euro ne de dolar hiçbiri tezeğin yerini tutmuyor. Ama ben yıllarca türküler yaptım. Büü dedim mee dedim ağıt yaktım. Bugünde tezek için bir ağıt yaktım."

Aydın Aydın, dileğinin insanların 2016‘da özüne dönmesi olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:
"Bu kar ve kışta Türkiye’nin dört bir yanında insanlar şuan darda ve zordadır. Tezek bulamayan insanlardır. Ve belki dünya da ilk defa bir kampanya başlattım. Bütün bu köyleri gezdim sadece burada tezek buldum ve burada dedim ki buna bir kampanya adı vereceğim. Bir Tezeğe Bir Altın. Sağolsun insanlar bu karda kışta tezeğini almış gelmiş ve ben bu arada altınlarını vermeye başlayacağım.’’ 


"DÜNYADA İLK DEFA BİR KAMPANYA BAŞLATTIM"
"Bu kar ve kışta Türkiye'nin dört bir yanında insanlar şuan darda ve zordadır. Tezek bulamayan insanlardır. ve belki dünya da ilk defa bir kampanya başlattım. Bütün bu köyleri gezdim sadece burada tezek buldum ve burada dedim ki buna bir kampanya adı vereceğim. Bir Tezeğe Bir Altın. Sağolsun insanlar bu karda kışta tezeğini almış gelmiş ve ben bu arada altınlarını vermeye başlayacağım."

Türkücü Aydın Aydın Tezeğe Ağıt Yaktı | izlesene.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.