banner461
banner195

Tutuklu ve hükümlüler için Af Beklentileri Büyüyor

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de genel af beklentilerinin büyüdüğü gözleniyor.

Tutuklu ve hükümlüler için Af Beklentileri Büyüyor
24 Ağustos 2014 Pazar 11:19

banner143
banner134

 Af Beklentileri Büyüyor

NEVŞEHİR(MHA) Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de genel af beklentilerinin büyüdüğü gözleniyor.

Bazı hükümet yetkililerinin son dönemlerde konuyla ilgili kamuoyuna yansıyan açıklamalarının ardından Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi Nevşehir’de de af bekleyen aileler seslerini Adalet Bakanlığına duyurmanın telaşında.

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen’in önderliğinde başlatılan girişimler sonucunda Nevşehir E Tipi Kapalı cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin imzalarının yer aldığı bir imza kampanyası da düzenlendi.

Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanlığına ulaştırılması beklenen imza kampanyasında 28 Ağustos 2014 tarihinde Mecliste düzenlenecek olan törenle Cumhurbaşkanlığı görevine başlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda adım atması isteniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kader mahkumları cucuklarıyız - 4 yıl önce
kampanyayı başlatan cengiz beye gönülden teşekkur ediyoruz kendisinden allah razı olsun babamız ceza evinde bir hata yapmış çok pişman inşallah af çıkar bizde babamıza kavuşuruz gerçekten cok zor gunler geçiriyoruz allah kimsenin başına vermesin fib haberede teşekkurler
Avatar
tövbe pişmanlıktır... - 4 yıl önce
pişmanız af istiyoruz.kul hakkı hariç bütün suçları allah affediyorsa,bizede affetmek yakışır.
Avatar
her şeye kıllanan adam - 4 yıl önce
tacizciler , eroinciler , gariban hakkı yiyip girenler , teröristler , vatanını satan hainler mümkünse aftan felan yararlanmasın
Avatar
halk - 4 yıl önce
pkk ya af gelecek sanırım eğer pkk liya af gelirde diğer vatandaşa gelmezse yazıklar olsun bu hukumete siz o zaman görün bu sokaklar ve ceza evleri nasıl kaynıyo adalet için pkk ya verecekseniz eşitlik için her keze vermek zorundasınız
Avatar
gönül dostu - 4 yıl önce
ülke bütünlüğü toplumsal barış için bütün kader mahkumlarına genel af verilmeli.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
genel af verilmeli. ama şartli verilmeli çıkanlar 5 yıl içinde tekrar suc işlerlerse af a uğrayan cezasınıda çekmeli yani şartli tahliye olmalı ki tekrar suc işlemesinler ama genel af verilmeli diye düşünüyorum
Avatar
onlar insan değil mi? - 4 yıl önce @her şeye kıllanan adam
hatasız kul olmaz,onlarda insan bence herkes bir kereliğine de olsa af edilmeyi hak ediyor.ama şartlı ama şartsız...
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
olur başka bir isteğiniz varmi..adam ailenizden birilerini öldürecek.seni anasiz babasiz kardeşsiz birakacak..üç beş yil yatacak ondan sonra afdan çikip karşina dikilecek..sizler neyin kafasini yaşiyorsunuz.ailenziden birilerini öldürseünlerde o açiyi yaşayinda göreyim sizleri af istermisiniz..hadi gidin ordan..