banner461
banner195

Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu’nda da geleceğin büyükleri bugünün çocuklarına bilinçli olmaları için Tutum, Yatırım ve “Türk Malları Haftası” 12.12.2013 tarihinde sınıflarımızda öğretmen ve öğrencilerimizle amacına uygun olarak coşkuyla kutlandı...

Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası
12 Aralık 2013 Perşembe 17:26

banner143
banner134

 TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

Zamanı iyi değerlendirmek, eşyalarını korumak ve eşyaların kullanım sürelerini artırmak,paramızı gerektiği durumlarda harcamak tutumlu olmaktır.

Ülkemizde üretilen ürünleri kullanıp kazancımızın yabancı ülkelere gitmesini önlemeyeçalışmalıyız. Kendi paramız ülkemizde kaldığı için hem bireysel hem de ülke kalkınmasına katkı sağlamış oluruz.

Atatürk 18.02.1923 tarihinde İzmir İktisat Kongre’sinde bağımsızlığımızı korumak içinyerli malları üretmemizi ve bunları kullanmamız gerektiğini belirtmiştir.

Böylece 12 Aralık tarihi ’ Yerli Malı Haftası’ olarak kutlanmaya başlanmıştır. 1993 yılında bu haftanın adı ‘’Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’’ olarak değiştirilmiştir.

 Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu’nda da geleceğin büyükleri bugünün çocuklarına bilinçli olmaları için Tutum, Yatırım ve  “Türk Malları Haftası” 12.12.2013 tarihinde sınıflarımızda öğretmen ve öğrencilerimizle amacına uygun olarak coşkuyla kutlanmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yerli - 5 yıl önce
müdürler ve fotoğrafları