banner461
banner195

TYÇP’ye 15 Milyon TL Harcanacak

Son yıllarda ilimiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşların yanında belediyelerinde de personel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünün karşılanması yönünde kullanılan Toplum Yararına Çalışma Programına bu yıl 15 Milyon TL dolayında harcama yapılacak.

TYÇP’ye 15 Milyon TL Harcanacak
23 Kasım 2015 Pazartesi 13:39

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Son yıllarda ilimiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşların yanında belediyelerinde de personel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünün karşılanması yönünde kullanılan Toplum Yararına Çalışma Programına bu yıl 15 Milyon TL dolayında harcama yapılacak.

1000 dolayında kişinin ilimizdeki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yanında belediyelerde de görevlendirildiği Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğünün personel ihtiyacının büyük bir oranda karşılanmasına ağırlık verilmiş durumda. Okullardaki temizlik çalışmalarının bu kapsamda görevlendirilen kişilerce yapılması Milli Eğitim Müdürlüğünün de yükünü bir hayli hafifletmiş durumda.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü İlhan Temel, Aralık ayında yeni bir ödenek gelmesi durumunda TYÇP çerçevesinin biraz daha büyüyebileceğine dikkat çekti.

Bu durumda program çerçevesinde yeni görevlendirilecek olan kişilerin yine belirlenen planlama dahilinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirileceğini söyleyen Temel, 2016 yılının Haziran ayının 15’ine kadar sürecek toplum yararına çalışma programının önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesinin planlandığını dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.