banner461
banner195

Uçhisar 3. Halk Konseyi ve İstişare Toplantısı yapıldı

Uçhisar Belediyesi üçüncü halk konseyi ve istişare toplantısını Silene Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıya belediye meclis üyeleri, turizmciler, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı.

Uçhisar 3. Halk Konseyi ve İstişare Toplantısı yapıldı
06 Nisan 2015 Pazartesi 18:03

banner143
banner134
 Uçhisar Belediyesi üçüncü halk konseyi ve istişare toplantısını Silene Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıya belediye meclis üyeleri, turizmciler, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı. 

Kasaba hakkında önemli konularda bilgiler veren Belediye Başkanı Ali Karaaslan, göreve geldiği 2 Nisan 2014 tarihinden bu güne kadar bir yıl içinde belediyenin gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yemekle başlayan toplantıda, Uçhisar halkına belediyenin gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları, belediyenin genel mali portresini ve gerçekleştireceği projeleri anlatan Başkan Karaaslan; “ Göreve geldiğim günden bu güne kadar tam bir yıldır Uçhisar için dürüst, şeffaf ve halkla iç içe bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Vaad ettiklerimizin yanında, kasaba halkımızın taleplerini de alacağımız kararlarda ve yürüttüğümüz çalışmalarda göz ardı etmedik. Bundan sonra da aynı yönetim anlayışı ile hizmetlerimize devam edeceğiz. Kasabamızın önemli bir değeri olan Uçhisar Kaya Otel’in ihalesini 30 Ekim 2014 tarihinde yaptık. Bu ihaleyle Uçhisar Kaya Otel’in kira gelirini üç katına çıkartarak, bütçemize büyük ölçüde katkı sağladık. Ayrıca Uçhisar Kalemizin işletmeciliğini beş yıl süreyle kiralayarak kasabamızın simgesi ve Kapadokya Bölgesi’nin önemli bir değerini koruduk. Yine 2006 yılından bu yana onay bekleyen Koruma amaçlı imar planımızın Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından onayını alarak yürürlüğe girmesini sağladık. Bu çalışmalar kasabamızın gelecekte kalkınması ve ilerlemesi açısından önemli girişimlerdir. Kasaba genelinde ana arterlerde uyguladığımız çalışmalarla şimdiye kadar yaklaşık 20.000 metrekare yol ve kaldırım döşemişiz.” Tüm çalışmalar hakkında bütçeleriyle birlikte kasaba halkına bilgilendirme yapan Başkan Karaaslan, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar, kardeş şehir projesi, kadın meclisi, tanıtım faaliyetleri konularında da açıklamalrda bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VATANDAŞ - 3 yıl önce
sayin başkanim yukari mahallenin yollari çok kütü kişin ve yağmurlu günlerde çamurdan geçilmiyor.bu tarafada hizmetin gelmesini bekliyoruz.
Avatar
ucasarlı - 3 yıl önce
başkanım nedir bu koruma amaçlı imar bi açıklasanız
Avatar
isimsiz - 3 yıl önce
çok çalışıyorsunuz yapmayın başkanım bu kdr çok çalışmayn kendinizede zaman ayırın
Avatar
isimli - 3 yıl önce @isimsiz
isimsize yalaka ismi koyalım da ismsiz isimsiz gezmesin