banner461
banner195

Uçhisar da Cevizlibağ Projesi Ne Olacak?

Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde yıllardır gündemde olan Cevizlibağ mevkiindeki yeni düzenlemelerle ilgili proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği bildirilmişti. Ancak, Muhalefet Partili Başkan Ali Karaaslan’ın bu projeyi hangi kaynakla, nasıl hayata geçireceği daha şimdiden tartışılır oldu.

Uçhisar da  Cevizlibağ Projesi Ne Olacak?
11 Nisan 2014 Cuma 20:13

banner143
banner134

 Cevizlibağ Projesi Ne Olacak?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde yıllardır gündemde olan Cevizlibağ mevkiindeki yeni düzenlemelerle ilgili proje çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği bildirilmişti. Ancak, Muhalefet Partili Başkan Ali Karaaslan’ın bu projeyi hangi kaynakla, nasıl hayata geçireceği daha şimdiden tartışılır oldu.

Uçhisar’ın doğal ve arkeolojik sit alanı olması dolayısıyla Cevizlibağ mevkiindeki düzenlemelerin bakanlıklar düzeyinde çözüme kavuşturulması gerektiğini ve konunun Nevşehir Valiliği tarafından da takip edildiğini kaydeden Uçhisar Eski Belediye Başkanı Osman Süslü, imar sorunu çözüme kavuşturulan bu mevkide yapılması planlanan düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Uçhisar’ın yepyeni bir turizm alanına kavuşacağını kaydetmiş, Söz konusu alanın düzenlenmesine yönelik hazırlanan taslak projenin kabul gördüğünü hatırlatan Süslü, “Cevizlibağ ile ilgili hazırlanan taslak proje uygun görüldü. Proje ile ilgili çalışmalar ise % 80 dolayında tamamlanmış durumda. Bu alan ana yol üzerinde olduğu için İl Özel idaresi mülkiyetinde. Haliyle Nevşehir Valililiğimiz konunun takibinde. Biz belediye olarak elimizden gelen teknik desteği veriyoruz. İnşallah ikinci dönemimizde ele alacağımız ve çözeceğimiz öncelikli konulardan biri de bu konu olacak” açıklamalarında bulunmuştu.

Arkasında iktidarın desteği olmadan Uçhisar açısından son derece önemli bu projeyi MHP’li Başkan Ali Karaaslan’ın nasıl hayata geçirebileceği merak konusu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Uçhisar - 4 yıl önce
haklısınız keşke iktidar iyi bir adamla seçimlere girseydi..
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
kaç yıldır çözümlenmedi şimdi iktidar adayı olmayan mhp inşallah çözecek bu işleri cevap verileek elbett
Avatar
Halkin sesi - 4 yıl önce
Kimse kasabasini dusunmez , herkes kendi menfaatini dusunurse boyle olur . Sonra boyle bu projeleri nasil yapacagiz diye dusunun durun . Boyle projeler yapilmayacaksada alin o belediyeyi basiniza calin.
Avatar
haklının yanında - 4 yıl önce
Herkes ektiğini biçer uçhisar da bunu ekti mecbur ses cikaramazlar
Avatar
uçhisarlıı - 4 yıl önce
ali karaaslan bu projeyi nasıl hayata geçireceğini düşüne dursun bi 5 yıl sonra cözer
Avatar
ha muhalefet ha iktidar - 4 yıl önce
bundan öncekiler iktidar partisinden oldu da ne oldu yıllardır çözülemedi.