banner461
banner195

Uçhisar imamına sahip çıktı...!

Uçhisar merkez Lütfiye Hatun Camii imamı nın Ürgüp e tayinin çıktığını öğrenen Uçahisar halkı imza kampanyası düzenleyerek İmamlarının kasabalarından gitmelerini istemediklerini belirttiler.

Uçhisar imamına sahip çıktı...!
13 Ekim 2014 Pazartesi 13:14

banner143
banner134
Uçhisar merkez Lütfiye Hatun Camii imamı nın Ürgüp e tayinin çıktığını öğrenen Uçahisar halkı imza kampanyası düzenleyerek İmamlarının kasabalarından gitmelerini istemediklerini belirttiler.Kasabada vatandaşlar tarafından sevilen İmam Hatip Ali Şeker için bin imza toplandı.


32 yıldır görev yaptığı Uçhisar merkez Lütfiye Hatun Camii imamı Ali Şeker 'in Ürgüp e tayin edilmesi üzerine Uçhisarlı vatandaşlar deyim yerinde ise ayaklandı.

Uçhisar merkez yukarı mahalle sakinleri bütün düğün cenaze hastalıkta yanımızda gördüğümüz hocamızı biz hiçbir yere bırakmıyoruz diyerek sahip çıkarak imza kampanyası başlattılar.Şuan üç mahalle muhtarı ile kasabadan yaklaşık 1000 i aşkın imza topladılar. 

Kayseri Yahyalı ilçe savcılığı görevini yürütürken yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybeden evlatları 32 yaşındaki İbrahim Şeker in vefatıyla yıkılan ve bu sebeple eşide uzun bir süredir rahatsız olduğu bildirilen Uçhisar Yukarı Mahalle merkez Lütfiye Hatun Camii imamı'nın böylesi bir sıkıntı içerisindeyken birde 32 yıldır görev yaptığı kasabadan ayrılacak olması karşısında Uçhisarlı vatandaşlar kendisine sahip çıkarak büyük vefa gösterdiler... 

Nevşehir Valiliği ile İl müftülüğüne dilekçe ile bu tayinin durdurulması adına yaptıkları başvurudan olumlu bir haber gemesini beklediklerini bildiren uçhisarlı vatandaşlar kendilerine verecekleri müjdeli haberi sabırsızlıla beklediklerini dile getirdiler.

Gerekirse Sayın Diyanet işler Başkanı Görmez'e hatta  Başbakanlımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a kadar topladıkları imzaların ulaştıırlmasını sağlayacağız dediler.

Uçhisarlı vatandalar www.fibhaber.coma yaptıkları açıklamalarında ; “Nevşehir merkez ilçesine bağlı Uçhisar Kasabası Merkez Lütfiye Hatun Camii imam Hatibi Ali Şeker’in buradaki görevinden alınıp Ürgüp ilçemize verildiğini öğrendik.

Biz kasaba halkı olarak bu tayine şiddetle karşı çıkıyoruz. Hocamızın buradan gitmesini istemiyoruz. 

Biz kasaba olarak böyle bir hocanın buradan gitmesini asla istemiyoruz. Biz yaptığı işini çok beğeniyoruz takdir ediyoruz böyle bir hocayı biz başka yere vermek istemiyoruz.

Yani Ali Şeker hoca’mızın Uçhisar da kalması için biz ne gerekirse yapmaya hazırız biz ali hocadan sonuna kadar memnunuz halkımızda çok
memnun onun için bu kadar insan hocamız kalsın diye imza topladılar. Lütfen bu isteğimizi dikkate alın.” Dediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ismail - 4 yıl önce
başınıza hayır yağsın emi...
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
birkere ali hoca imam değil müezzindir.ikincisi bu imza toplayıp torpille tayin durdurma yolu açılırsa herkes bu yola başvurur hatta parakarşılığı imza tolama yoluna gidilir.herkes kanuna razı olmalıdır.uçhisarlı çok seviyorsa arkadaş emekli olsun belediyede belirtilen hizmetlet için istihdam etsin
Avatar
halkın adamı - 4 yıl önce
hocalar hep derlerya şeriatın kestiği parmak acımaz,buu kanun ozaman herkez imza toplar yerinde kalr.halk derki akanun kanundur.hocam valla olmuyur kanunlara sygı guy
Avatar
oguz - 4 yıl önce
Gitmesine hep karsiyiz bugun genclerimiz camiye gidiyorsa ali hoca sayesinde hocamizin dukkani sahipsiz. Kalir
Avatar
uçhisar kalesi - 4 yıl önce
uçhisarlı rumuzlu vatandaş kanun diyosun torpil diyosun vırt zırt bişiler yazmışsın ama yazmadığın en önemli şeyde bu çok değerli insanın bizlere 32 yıl kendini adayıp uçhisarla özdeşmesidir..aklını başına al bu insan herkez değil bikere.kaç insan bunun uçhisara yaptığını yapar..eminim sana bile çok faydası ve iyiliği dokunmuştur..böyle kaliteli insanlara lütfen sahip çıkalım..
Avatar
Uçhisar - 4 yıl önce
Sakalın ağarsın
Avatar
ne alaka - 4 yıl önce
Kendi meslektasini sirf uchisarda kalmak için yerinden yurdundan etti.ne zaman dogrulari savunup adaleti bulacagiz bilecegiz hasretle bekliyorum.
Avatar
EL İNSAF... - 4 yıl önce
toplumuzda artik aydin ruhlu hocalara i̇hti̇yaç vardir. ali̇ hocamizda bu ki̇mselerden bi̇ri̇di̇r. hocamizin uçhi̇sarda kalmasi gereki̇r. böyle bi̇r tayi̇ni̇n çikmasi akillara zarar bi̇r uygulamadir.