banner461
banner195

Uçhisar'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Uçhisar’da da coşku ile kutlandı.

Uçhisar'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı
23 Nisan 2015 Perşembe 19:11

banner143
banner134
 Uçhisar Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.

Törene Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı. Her yıl Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu bahçesinde yapılan tören hava koşullarından dolayı Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti.


Program öğrenci ve öğretmenlerin günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarıyla başladı. Törende konuşan Belediye Başkanı Ali Karaaslan;” 23 Nisan 1920, Türk Milleti'nin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma, yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Bu günün diğer önemli anlamı, Atatürk’ün bu günü çocuklara armağan etmesidir.

 Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa kavuşturacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın.” dedi.

Program halk oyunları gösterileri, şiirlerin okunması ve koronun söylediği 23 Nisan şarkılarıyla devam etti.

Programın ardından Uçhisar Haydar Çankaya İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Başkan Karaaslan’ı makamında ziyaret etti. Miniklerin bayramını kutlayan Başkan Karaaslan, çikolata ikramında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
BERKE - 3 yıl önce
okul i̇dareci̇leri̇ni̇ de tebri̇k etmek gereki̇r...tebri̇kler
Avatar
UCASARLI - 3 yıl önce
Güzel memleketim