banner461
banner195

Uçhisar’da Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı Sistemine Geçiliyor

Uçhisar Belediyesi belediye meclisinin almış olduğu karara istinaden Uçhisar’da 20 gün içinde elektronik kartlı su sayacı uygulamasına geçilecektir.

Uçhisar’da Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı Sistemine Geçiliyor
29 Mart 2016 Salı 15:35

banner143
banner134
Uçhisar Belediyesi belediye meclisinin almış olduğu karara istinaden Uçhisar’da 20 gün içinde elektronik kartlı su sayacı uygulamasına geçilecektir.Uygulanmaya başlanacak olan bu sistemin Uçhisarhalkına büyük faydalar sağlayacağını söyleyen Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, yaptığı açıklamada şunlara değindi; “Su ihtiyacının gerektiği ölçüde kullanılmasını sağlayacak olan bu sistem, hem vatandaş hem de belediye açısından önemli bir çalışmadır. Elektronik kartlı su sayacı sistemi; TSE standartlarına göre üretilmiş, elektronik akıllı kart ve diğer bilişim teknolojilerinin yardımı ile sayacı yönetip denetleyen, aynı zamanda abonelerine kontörlü su kullanma imkânı sağlayan bir sistemdir. Elektronik sayaçların güvenilir ve hassasiyeti yüksek olması en önemli artılarından bir tanesidir. Kartlı su sayacı sayesinde oto kontrol mekanizması devreye girecek ve bilinçsizce yapılan su tüketimleri de ortadan kalkacaktır.Ayrıca, yeni sayaçların kendisini kontrol ederek hat üzerinde herhangi bir sızıntı veya kaçak olduğunda uyarı vermektedir. Böylelikle israfın önüne geçilmiş olacak ve kayıp kaçak kullanımı olmayacaktır. Sayaçlar aboneyi kesinlikle susuz bırakmayacaktır. İçerisindeki kontur bittiği anda devreye girecek olan avans konturu kullanarak mesai başlangıcına kadar vatandaşlarımız su ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Bu uygulamanın getirecek olduğu en önemli faydalardan birisi de ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan sıkıntılarında önüne geçilecektir. Abone ne kadar su harcaması yaptığını ve ne kadar yapabileceğini takip edebilecektir.”
BaşkanKaraaslan abonelerin su sayaçlarını aldıktan sonra ücretsiz olarak montajının yapılacağını ve belediye tarafından entegrasyonu sağlandıktan sonra kolaylıkla kullanılmaya başlanacağını belirtti.Uçhisar’ın tamamına bu sistemi uygulayacaklarını belirten Başkan Karaaslan, Uçhisarlıhemşehrileriniakıllı sayaç alarak, hem su tasarrufu sağlanmasına, hem de kendi bütçelerine katkıda bulunacaklarını söyleyerek Uçhisar’da yaşayan vatandaşları yeni uygulamaya geçmelerini önerdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.