banner461
banner195

Uçhisar’de Organik Tarım Projesi

Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar belediyesinin yeni yılda hayata geçirmeyi planladığı en önemli yatırımlardan biri Organik tarım projesi.

 Uçhisar’de Organik Tarım Projesi
06 Nisan 2015 Pazartesi 16:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar belediyesinin yeni yılda hayata geçirmeyi planladığı en önemli yatırımlardan biri Organik tarım projesi.

2015 yılı içerisinde Uçhisar kasabası sınırları içerisinde kalan Nevşehir E Tipi Kapalı cezaevi yakınlarındaki 100 dönümlük bir arazide organik tarım projesini hayata geçirmeyi istediklerini kaydeden Uçhisar belediye başkanı Ali Karaaslan, bu projenin yerel bir yönetim tarafından uygulanır hale getirilmesinin önemli bir çalışma olacağına inandıklarını kaydetti.

Bu proje için yeterli kaynak konusunda da çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Başkan Karaaslan, “Organik tarım projeleri son yıllarda daha büyük bir önem kazanmış durumda. Üreten ve ürettiğini en iyi koşullarda halka sunabilen bir belediyecilik anlayışı ile yürüttüğümüz çalışmalardan sadece biri olan Organik tarım projemizi 2015 yılında hayata geçirmeyi istiyoruz. Cezaevi yakınında belirlediğimiz 100 dönümlük bir arazide yapmayı planladığımız bu projenin önümüzdeki yıllarda daha da büyümesini bekliyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sadece yorum - 3 yıl önce
ceza evinin orada tarım yapacak toprak bırakmadılar ki sağolsunlar. pomza(hışır) için heryeri mahfettiler.
Avatar
ck - 3 yıl önce
yollarımız çok kötü sayın başkanım. uçhisara dünyanın her yerinden turist geliyor.bize yakışmıyor.
Avatar
alicik - 3 yıl önce
artık konuşmayı vadi bırakıpta icraata geçsek nasıl olur bir yıl geçti laftan başka bişey yok