banner461
banner195

Ufka Yolculuğun ödülleri sahiplerini buluyor

Son Peygamber Platformu, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü ve Nevşehir Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları - 3” yarışmasında dereceye girenler ödüllerini alıyor.

Ufka Yolculuğun ödülleri sahiplerini buluyor
30 Nisan 2015 Perşembe 14:09

banner143
banner134
 Hicri 09 Cemaziyelahir 1436, miladi 29 Mart 2015 Pazar günü Türkiye'nin 81 ilinde ve internet üzerinden dünyanın her yerinden 264 bin 929 kişinin başvurduğu, “İDEAL İNSAN Son Peygamber’in (sas) Hayatı” konulu yarışmanın ödül töreni gerçekleşecek.

Yarışma Kitabının Yazarı Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN “İdeal İnsan Son Peygamber’in (sas) Hayatı” konulu yarışmanın ödül töreninde Konferans vermek üzere Nevşehir’e geliyor.
Çakan, 02 Mayıs 2015 – 13 Receb 1436 Cumartesi günü akşam 20.15 Kapadokya Kültür Merkezindeki ödül törenine katılacak ve “İdeal İnsan Son Peygamber’in Hayatı” konulu bir konferans verecek.


Dev Organizasyon


Soruların uzmanlar tarafından hazırlanmasından Türkiye’nin 81 iline dağıtılmasına kadar tüm süreci tamamen özgün şekilde organize edilen yarışma Türkiye genelinde 81 ilde, 679 ilçede, 1.238 okul ve 11.571 sınıfta, 11 bin 723 gözetmen ile birlikte tertip edilerek 7'den 70'e herkese katılma imkanı sunuldu. 14 yaş altı yarışmacılar 80 soruyu, diğer yarışmacılar ise 100 soruyu 120 dakikada cevapladı. Sınavda, yaş ve ihtisas durumuna göre toplam 5 ayrı kategoride kayıtlar alındı. “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının” ilmihal konulu olan ilk yarışmasına Türkiye'den 87 bin 014 kişi, Kur’an-ı Kerim meali konulu olan ikincisine ise toplam 174 bin 399 kişi müracaat etmişti.


Mahkumlar ve Engelliler de Katıldı


Yarışmaya aynı anda Türkiye’nin değişik yerlerindeki 109 cezaevinden 7 bin 282 mahkum sınava katılma fırsatı buldu. Ayrıca onlarca engelli de hem online hem de sınıflarda yarışmaya dahil oldular.
“İDEAL İNSAN Son Peygamber'in (sas) Hayatı”


“İdeal İnsan Son Peygamber'in (sas) Hayatı” konulu yarışma “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi / Prof.Dr. İsmail Lütfi Çakan, N.Mehmet Solmaz” kitabından, hem okullarda hem de online olarak internet ortamında gerçekleştirildi.


Yarışma ile, ideal insan Peygamber Efendimizin (sas) hayatını sahih kaynaklardan okumak, O’nu doğru anlamak ve tüm insanlığa layıkıyla anlatmak, hayatı O’nun gibi bilinçli yaşamak için toplumda farkındalığın oluşması hedeflenirken, okuma alışkanlığının yeterli düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, anlayan, düşünen ve okuduğu bilgiyle hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkın, özellikle gençlerin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak gayesiyle düzenlendiği anlatıldı.


ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULUYOR


Nevşehir genelinde proje ortağı olarak yarışmayı organize eden Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneğinin düzenlediği ödül gecesinde il bazında dereceye girenlere şu ödüller verilecek:
Hasan Emmi Çevre ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı ve Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu Zafer BAKUM,  Nevşehir Ödül Gecesi Programı tertip ettiklerini ve tüm Nevşehir halkını davet ettiklerini bildirdi. 


Zafer BAKUM Bey yaptığı açıklamada şu konulara değindi:


“Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu ile organize ettiğimiz UFKA YOLCULUK 3" “İdeal İnsan Son Peygamber’in (s.a.s) Hayatı” KİTAP OKUMA YARIŞMASI kapsamında ülke genelinde heyecanlı anlar yaşandı. Yarışma sonuçları http://www.ufkayolculuk.com adresinde açıklandı. İlimizde de dereceye giren yarışmacılarımıza İl Ödülleri Takdim edilecek. Ödül Gecemizi 02 Mayıs 2015 / 13 Recep 1436 Cumartesi Saat 20.15’de Kapadokya Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Yarışma Kitabımızın yazarlarından Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN Hocaefendi davetimiz üzere Nevşehir’de konferans vermek üzere geliyor. Programımızda katılımcılar arasından kura ile çekilecek sürpriz hediye çekilişlerimizde olacak açıklamasında bulunan Bakum, tüm Nevşehirli kardeşlerimizin büyük istifade edeceği programımıza davet ediyoruz. Açıklamasında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.