banner461

Uğur, 1 Mayıs'ı Kömür Madeninde Kutladı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Gümüşyazı Kömür Madeni'ni ziyaret ederek işçilere tatlı ikram ederek günlerini kutladı.

banner503
Uğur, 1 Mayıs'ı Kömür Madeninde Kutladı
30 Nisan 2016 Cumartesi 21:03

banner143
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Nevşehir'in Gülşehir İlçesi'ne bağlı Gümüşyazı köyünde faaliyette olan Gümüşyazı Kömür Madeni'ni ziyaret ederek maden işçilerinin günlerini kutlayan Şube Başkanı Mustafa Uğur, dünya'nın en zor işinin madencilik olduğunu belirtti.
 
Maden işçilerinin vardiya değişimin saatinde madenden çıkan işçilere "geçmiş olsun" ve madene girecek olan işçilere "uğurlar olsun" dileklerini ileterek tüm işçilere tatlı ikram eden Mustafa Uğur, "Dünya'nın en zor işi olan madencilikten ekmek parasını çıkarmaya çalışan işçilerimizi ziyaret ederek hem günlerini kutlamak hem de gönlümüzün ve dualarımızın madenci arkadaşlarımızla olduğunu bir kez daha vurgulamak istedik. Biz isteriz ki bu özel ve anlamlı günde ilimizin önde gelen insanları sıcak koltuklarında basın açıklamaları yapmak yerine işçilerimizi ziyaret ederek hem onların sorunları dinlesinler hem de işçilerimize manevi destek sağlasınlar" şeklinde konuştu.
 
Maden işçileri ile uzun süre sohbet ederek hem maden hakkında bilgi alan hem de madencilik ile ilgili eksikleri ve yapılması gerekenleri not eden Mustafa Uğur, çevre köylerin sorunları hakkında da bilgi alarak maden işçisi köylü halkın taleplerini çözmek üzere söz verdi.
 
Mustafa Uğur ve yönetim kurulu üyeleri, işçilere madende bulunan kuleye asılmak üzere Türk Bayrağı hediye ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirerek madenden ayrıldı.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.