banner461
banner195

Uğur Milli Eğitimi Uyardı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi yeni bir atama takviminin uygulanamayacağına dair İl Milli Eğitim Müdürlüğüne uyarı da bulundu.

Uğur Milli Eğitimi Uyardı
09 Ekim 2013 Çarşamba 10:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi yeni bir atama takviminin uygulanamayacağına dair İl Milli Eğitim Müdürlüğüne uyarı da bulundu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatacağı bir işlem ile ilgili duyum aldık. Aldığımız duyum isteğe bağlı yönetici atama takviminin başlatacağı konusu. İlgili duyum üzerine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü uyardık ve hemen arkasından da Valilik Makamına resmi bir yazı yazdık. Türk Eğitim-Sen olarak birilerini bir yere yönetici atamak için birilerinin uğraşması Devletin resmi yazısına ve resmi gazete de yayımlanan hükümlerine çarpacağı hiç şüphesizdir. Nevşehir Valiliği haberimizin devamında da görüleceği üzere İsteğe bağlı yönetici atamalarını ve diğer atama türlerini uygulayamaz. Zira 04 Ağustos 2013 tarih ve 28728 tarihli resmi gazetede İdareci atamaları ile ilgili bir kereye mahsus bu yönetmeliğin yayımından itibaren iki ay içinde gerçekleştirilir demektedir. Sonuç olarak 04 Ekim 2013 Cuma günü itibari ile süre dolmuş olup, herhangi bir atama takvimi başlatılması mümkün değildir” açıklamasında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.