banner461
banner195

Uğur’un Yardım Tepkisi

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Cuma namazı sonrasında camilerde toplanan ve Kale civarındaki camilere kamera sistemi takılması için cemaatten yardım istenen duruma tepki gösterdi.

Uğur’un Yardım Tepkisi
20 Ocak 2014 Pazartesi 09:49

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Cuma namazı sonrasında camilerde toplanan ve Kale civarındaki camilere kamera sistemi takılması için cemaatten yardım istenen duruma tepki gösterdi.

Uğur, “Cuma namazını eda etmek için gittiğimiz Nevşehir Kurşunlu Camiinde bize göre Namaz kılan tüm insanlara hakaret edilmiştir. Zira hutbede Kurşunlu Camii imamı cami içerisinde ibadet için gelen vatandaşlardan Kentsel Dönüşüm sonucu Kale civarında ibadet hizmetine kapalı 16 Caminin gerek fiziki gerekse içerisindeki demirbaş ve tarihi eserlerin çalınmaması için Kamera takılmasının düşünüldüğünü bu sebeple Cemaatin parasal olarak yardım etmesi istenildi. Kentsel Dönüşüm adına Nevşehir'in tarihi, tarihsel hazinesi, yaşatılması gereken kültürü, yerel değerleri geri dönmeyecek şekilde yok edilirken, oy olarak kazançlı çıkanlar, 2014 yerel seçimlerinde  orası için yeni projelerimiz var diyenler Oy Olarak Katma Değerinide Almak için çırpınırken pes doğrusu dedirtecek uygulamaya ses çıkartmamaktadır. Camii çıkışında başta yaşlı vatandaşlarımız olmak üzere  para toplanmasına kendi aralarında şiddetle tepki gösterip, ayıp tır yahu Vakfınız Var, Belediye Var, Diyanet Var, Var Da Var. Milletten paramı toplanır ayıp dır yav sözleri cami avlusundan gelen seslerdi. Dağı, taşı, evi yıktınız moloz ve harabelerin neresine Kamera yerleştireceksiniz, bunun izleme merkezi neresi olacak, anında müdahale nasıl olacak, yolu beli kaybolmuş arazi de moloz üstü yürüyen araçlarla mı olay bölgesine ulaşılacak. Bölgenin boşaltılmasından bu tarafa  nerede ise iki  yılı aştı. Şimdi mi Tarihi Camiler akıllara geldi, yerel seçim ile ilgisi var mı gibi  Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi olarak onlarca soru sormak durumundayız. Türk Eğitim-Sen olarak inanıyoruz ki, zor durumda olan İl Müftlüğüne bu iş ihale edilmiştir” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
TARİHİ ESERLER HAYRANI - 4 yıl önce
çok haklisiniz gerçekten iki yil geçti şimdiye kadar müftülük nerdeydi günaydin kendini bilmez insanlar orjinalliğini bozduktan sonrs önlem aliyorsunuz zaten nevşehirde hep böyle olur.
Avatar
adam haklı. - 4 yıl önce
adam haklı abi vakıf var belediye var. eğer her sıkıntı cami cemaatinin gayretleriyle halledilecekse bu kurumlar ne işe yarayacak ?
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
oraları yıkan viraneye dönüştürenler korumasınıda yapsın
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
medyatik olarak değilde keşke sivil toplum örgütleri biraraya gelerek yetkililere durumu anlatsalar daha iyi olurdu.yıkılması yasak olan tarihi binalar taşları uğruna yokedildi kimsenin ruhu duymadı.
Avatar
Ahmet YILMAZ - 4 yıl önce
yav vallahi hocaları dilenciye çevirdi bu müftü ,vali yard neyde sesini çıkartmıyor millet guzu nası ossa. ona yardım buna yardım cuma günleri cami kapısı değil sanki dilenci kapısına çevirdi cami önlerini, ayıp vallahi.
Avatar
seyyah - 4 yıl önce
akdamar kilisesine yardımı hristiyan cemaati vermediyse cami yardımını da müslümanlar vermesin
Avatar
haklı - 4 yıl önce
sonuna kadar destekliyorum yanlış bir yardım talebiydi hadi ihh ya suriyeye filistine miyammara falan toplanacak denilse inandırıcı olur ama kamera mı dinliyor hırsız televizyonlarda hiçmi görmüyorsunz kardeşim...
Avatar
uğur - 4 yıl önce
vermezsin olur biter sana silahmı dayadılar zaten versende bu niyetle bi işe yaramaz muhalefet olsunda ne olursa olsun böyle oy alaman beyfendi geçensenede kahramanlık yaptın da zor