banner461
banner195

Ulu Önder’i Özlemle Anıyoruz

İşçi Partisi Nevşehir İl Başkanı M. Soner Menekşe, Ölümünün 75. Yıldönümünde Ulu Önder Atatürk’ü özlemle andıklarını dile getirdi.

Ulu Önder’i Özlemle Anıyoruz
08 Kasım 2013 Cuma 10:32

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İşçi Partisi İl Başkanı M. Soner Menekşe, Ölümünün 75. Yıldönümünde Ulu Önder Atatürk’ü özlemle andıklarını dile getirdi.

10 Kasım’ı bir yas günü olarak görmek yerine O’nun fikirlerinin Türk toplumuna ve dünya insanlarına sunduğu yeni fırsatlar oluşturduğunun iyi algılanması gerektiğine dikkat çeken İşçi Partisi İl Başkanı Soner Menekşe, “Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 75. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir." fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Ne Mutlu ona ki, onun genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, “AKP” iktidarı tarafından tüm yıpratmalara rağmen günümüzde demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirmektedir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla ve de bilinçle bu kutsal emaneti bizden büyük bir onurla devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancımız tam ve katidir.”. Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde gerçekleşmiştir. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, “TC. Devletini” milleti ile sonsuza denk bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür. Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve sizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.  İl Örgütümüz hem ilimizde, ilçelerimizde hem de Ankara Anıtkabir buluşmasında bulunarak bu hüzünlü günde “Atasını” anacak ve ona saygı ve bağlılığını bildirecektir. Katılmak isteyenler il örgütümüzden gerekli bilgileri alabilirler” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.