banner461
banner195

Umre Kayıtlarına İlgi Artıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile Suudi Arabistan’ a Umre ibadetini yapmak üzere gidecek olan Umreciler için, 2014 yılı Umre kayıtları İl ve ilçe Müftülüklerinde sürüyor.

Umre Kayıtlarına İlgi Artıyor
26 Aralık 2013 Perşembe 10:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile Suudi Arabistan’ a Umre ibadetini yapmak üzere gidecek olan Umreciler için, 2014 yılı Umre kayıtları İl ve ilçe Müftülüklerinde sürüyor.

 Kutsal beldelere gönül verip, bu ibadeti eksiksiz yapmak isteyen vatandaşlarımızın izin süresi, iş durumu, mali imkân ve tercihlerine uygun düşmek maksadıyla; Otel 1. Tip, Otel 2. Tip,  Otel 3. Tip, Normal Tip ve Ekonomik Tipler olmak üzere değişik süre ve farklı kategorilerde umre turları düzenlendi.

Söz konusu turlar; Otel–1. Tip- 7 Günlük Umre Programı 12 Tur, Otel–2. Tip 10 Günlük Umre Programı 11 Tur, Otel–3. Tip 14 Günlük Umre Programı 8 Tur, Normal–Tip 14 Günlük Umre Programı 8 Tur, Ekonomik Tip 14 Günlük Umre Programı 9 Tur olarak belirlendi.

Ayrıca tüm turlar için önceden müracaat edilebilecek. Müracaatlar İl, İlçe Müftülükleri ve Din görevlilerine bizzat gelerek yapılacak. Umrecilerin ilgili havaalanlarına intikal, ulaşım masrafları Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından karşılanacak. Umre turlarında sağlık hizmetleri için Mekke ve Medine’de, olmak üzere eksiksiz sağlık hizmeti sunulacak. Umre kayıtları için gerekli bilgiler İl ve İlçe Müftülüklerinden alınabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.