banner461
banner195

Ünlüer'den Şehit Ömer Halisdemir'in Kabrine Ziyaret

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Darbe girişiminde bulunan general Semih Terzi’yi alnından vurarak, darbecilerin oyununu büyük ölçüde bozan şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Çukurkuyu beldesindeki baba ocağında ailesini ve kabrini ziyaret etti

Ünlüer'den Şehit Ömer Halisdemir'in Kabrine Ziyaret
05 Ağustos 2016 Cuma 20:30

banner143
banner134
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Şehit astsubay Ömer Halisdemir'in ailesini ve mezarını ziyaret etti. Aileye taziyelerini ileten Ünlüer daha sonra şehidin mezarını ziyaret ederek dua etti.

İl Müdürü Mustafa Ünlüer, Kahraman şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir’e, “Vatan ve millet sevgisini aşıladığınız oğlunuz, Türkiye’nin kaderinin farklı bir şekilde yazılmasına engel oldu. Şehidimizle ne kadar övünsek azdır” dedi.

Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Niğdeli şehit Ömer Halisdemir’in kahramanlığından özellikle bahsettiğini de anımsatan Ünlüer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın darbenin başarısız olmasında şehit Ömer Halisdemir’in önemli bir pay sahibi olduğu yönündeki sözlerini de hatırlattı.

“Şehidimiz için ne yapsak azdır” diyen Ünlüer, şehit Ömer Halisdemir’in ailesinin ve diğer şehitlerimizin yakınlarının emrinde olduklarını da sözlerine ekledi. 

Şehit babası Hasan Hüseyin Halisdemir ise Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ile beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Şehit babası Halisdemir, “Şehidimiz Türk milletinin evladıdır. Biz o yavrumuzu millete heba ettik. Türk bayrağını dalgalandırmış, vatanını korumuş ve kollamıştır” diye konuştu.

Ünlüer daha sonra Nevşehir Gençlik Merkezindeki öğrencilerin gönüllü olarak hazırlamış oldukları şehidimizin ağaçtan yakma resmini, ağabeyi ve babasına takdim etti.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.