banner461
banner195

Unutmayalım Herkes Bir Engelli Adayı

Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar odası başkanı Osman Güneri, günümüzde engellilere bakış açısının giderek değiştiğini dile getirdi.

Unutmayalım Herkes Bir Engelli Adayı
02 Aralık 2013 Pazartesi 11:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar odası başkanı Osman Güneri, günümüzde engellilere bakış açısının giderek değiştiğini dile getirdi.

Engellilere acımak yerine onların toplum ve çalışma hayatına kazandırılmasının önemine dikkat çeken Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Osman Güneri, “Unutmayalım ki her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilerimiz, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlendirilmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak politikalar üretilmesi ile mümkün olacaktır. Onlara acımak yerine onları sevmeli ve çalışma imkânı yaratmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın önüne engeller koymamalıyız. Sosyal hayatta engellilerin de yaşadığını, onların da yolları kullandığını, apartman dairelerinde yaşadığını, Devlet dairelerinde çalıştığını, Devlet dairelerinde işlerini gördüklerini, alışveriş yaptığını, lokantada yemek yediğini vb. unutmamalıyız. Bütün engelli arkadaşlarımın Dünya Engelliler Gününü tekrar kutluyorum. Nice engellenmemiş engelliler gününe” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.