banner461
banner195

Ünver “19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlığının şahlandığı gündür”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünver “19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlığının şahlandığı gündür”
16 Mayıs 2015 Cumartesi 11:28

banner143
banner134
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER :“19 MAYIS, TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIĞININ ŞAHLANDIĞI GÜNDÜR”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Milleti’nin  bağımsız ve hür yaşama azmi ve  isteğini tüm dünya milletlerine ilan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihinin, başka devletlerin esaret altındaki milletlerin kurtuluşu için  de ciddi bir örnek oluşturduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Dünya tarihinde en uzun süreli imparatorluğunun çöküşüne sahne olan Mondros Ateşkes Mütarekesiyle birlikte ,Anadolu’nun emperyalist güçler tarafından yağmalandığı günlerde, bağımsızlık ve özgürlüğü kendine temel  şuur edinen büyük  Türk Milleti’nin, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk etrafında kenetlenerek bağımsızlığına uzanan  yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin oldukça önemli olduğunu kaydetti.

 “Dünya tarih sahnesinde mandacılığı ve farklı bir ülkenin boyunduruğu altında bulunmayı  asla kabul etmeyen yüce Türk Milleti, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile sembolleştirdiği kahramanlık destanların başlangıcını yaptığı 19 Mayıs 1919 günü,Türk tarihinin önemli kilometre taşlarından biridir “ değerlendirmesinde bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, mesajında daha sonra şunları vurguladı; “ Büyük Türk Milleti böylesine önemli bu günde, tüm dünya milletlerine yeniden bağımsız ve hür yaşama isteğini haykırmıştır. Savaş için gerekli silah ve cephaneye sahip olmamasına rağmen, yüreğinde yaşattığı köklü ve sarsılmaz  inancını  büyük kurtuluş mücadelesine yansıtan asil Türk Milleti, tarihte örneği görülemeyecek düzeyde büyük başarılara imza atarak, emperyalist işgalci kuvvetleri ülkesinden atmayı başarmıştır. Bu itibarla bu mücadelenin temelinin atıldığı Samsun’da, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte  bayraklaşan büyük Türk  halkının  19 Mayıs 1919 tarihi ve sonrasında kazanılan Kurtuluş Savaşı,esaret altındaki nice milletlere ciddi bir örnek oluşturmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile ,Türk Milleti’nin büyük  önderinin Türk gençliğine armağan ettiği bu bayramınızı en içten duygularla kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.